Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 03.02.2020, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.501.2019.2.JKU, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.501.2019.2.JKU
Odliczenie podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 grudnia 2019 r. (data wpływu 14 grudnia 2019 r.), uzupełnionym pismem z dnia 22 stycznia 2020 r. (data wpływu 22 stycznia 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 grudnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu. Wniosek został uzupełniony w dniu 22 stycznia 2020 r. o doprecyzowanie opisu sprawy.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Gmina () (dalej zwana: Gmina, Wnioskodawca) przystąpiła do realizacji projektu pn.: ,,() współfinansowanego w ramach poddziałania 19.2. Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Beneficjentem projektu jest Gmina, która jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Przedmiotowa inwestycja polegała na budowie budynku świetlicy wiejskiej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną: doziemną instalacją elektroenergetyczną, kanalizacji sanitarnej, zbiornikiem szczelnym o poj. 10m na dz. o nr ewid. 1, położonej w miejscowości (). Budynek świetlicy jest parterowy, niepodpiwniczony. Bryła przedmiotowego budynku jest zwarta, rzut oparty został na kształcie prostokąta; maksymalne wymiary budynku to: 12,77 m x 8,02 m. Budynek wykonany w technologii tradycyjnej murowanej: ławy przewiduje się żelbetowe wylewane, ściany fundamentowe murowane z bloczków betonowych, ściany zewnętrzne dwuwarstwowe z pustaków ceramicznych gr. 25 cm, ocieplone styropianem EPS70 gr. l6 cm. Konstrukcja dachu wykonana z drewna sosnowego klasy C30. Dach budynku dwuspadowy o kącie nachylenia połaci 40, pokryty będzie blacho-dachówką. Wysokość w kalenicy wynosi 7,19 m powyżej poziomu terenu przed głównym wejściem do budynku. Wysokość okapu dachu wynosi 2,96 m powyżej poziomu terenu przed głównym wejściem do budynku. Celem operacji jest poprawa dostępności mieszkańców do zrewitalizowanych obiektów służących poprawie jakości życia i dziedzictwu kulturowemu oraz atrakcyjności infrastrukturalnej obszaru Lokalnej Grupy Działania. Gmina w ramach projektu pozyska 63,63% kosztów kwalifikowalnych. Faktury zostały wystawione na Gminę. Opisana we wniosku inwestycja należy do zadań własnych Gminy w zakresie ładu przestrzennego, gospodarki nieruchomościami, ochrony środowiska i przyrody oraz gospodarki wodnej, a także kultury fizycznej i turystyki, w tym terenów rekreacyjnych i urządzeń sportowych oraz wspierania i upowszechniania idei samorządowej, w tym tworzenia warunków do działania i rozwoju jednostek pomocniczych i wdrażania programów pobudzania aktywności obywatelskiej. Gmina nie będzie pobierała żadnej opłaty z tytułu korzystania z pomieszczeń świetlicy (nie będzie prowadziła w niej działalności gospodarczej). Nabywcą wszelkich dóbr związanych z budynkiem i terenem świetlicy wiejskiej w miejscowości () jest Gmina, a co za tym idzie to Gmina ponosić będzie wszelkie koszty.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right