Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 31.01.2020, sygn. 0115-KDIT1.4011.39.2019.2.MN, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.39.2019.2.MN

Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 29 października 2019 r. (data wpływu 14 listopada 2019 r.) uzupełnionym w dniu 13 stycznia 2020 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 listopada 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek uzupełniony w dniu 13 stycznia 2020 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, której przedmiotem jest działalność związana z oprogramowaniem PKD 62.01.Z (przedmiot przeważającej działalności przedsiębiorcy zgodnie z wpisem w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej).

Od miesiąca lipca 2018 r. Wnioskodawca świadczy usługi badawczo-rozwojowe na rzecz polskiego przedsiębiorcy, określanego w dalszej części wniosku Zamawiającym. Świadczone na rzecz przedmiotowego przedsiębiorcy usługi polegają na tworzeniu i rozwijaniu autorskiego oprogramowania B+R w ramach zawartej umowy o współpracę. Oprogramowanie, o którym mowa w treści wniosku, zostało stworzone przez Wnioskodawcę samodzielnie w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Wnioskodawca nie nabywał wyników prac B+R prowadzonych przez inne firmy ani praw autorskich innych firm. Zgodnie z treścią zwartej umowy o współpracę, prace wykonywane przez Wnioskodawcę na rzecz Zamawiającego dotyczą projektowania, implementacji i modyfikacji oprogramowania. Prowadzone przez Wnioskodawcę prace programistyczne polegają na tworzeniu oprogramowania w celu odkrywania jak najwydajniejszych algorytmów szyfrowania; pobierania, tworzenia nowych zestawów danych, przetwarzania informacji oraz ich testowania. Niejednokrotnie prowadzone prace polegają na pisaniu istniejącej już logiki biznesowej czy przetwarzaniu istniejącego rozwiązania, jednakże za każdym razem ich celem jest udoskonalenie algorytmów, funkcji i sposobów przetwarzania danych w projekcie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00