Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 24.01.2020, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.536.2019.1.EN, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.536.2019.1.EN
w zakresie ustalenia, czy Opłaty za uczestnictwo, które będą ponoszone przez Wnioskodawcę w związku z uczestnictwem w Cash poolingu, będą stanowiły koszty finansowania dłużnego w rozumieniu art. 15c ust. 12 Ustawy o CIT
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2019 r., poz. 900 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 20 listopada 2019 r., (data wpływu 26 listopada 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy Opłaty za uczestnictwo, które będą ponoszone przez Wnioskodawcę w związku z uczestnictwem w Cash poolingu, będą stanowiły koszty finansowania dłużnego w rozumieniu art. 15c ust. 12 Ustawy o CIT jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 26 listopada 2019 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej m.in. podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy Opłaty za uczestnictwo, które będą ponoszone przez Wnioskodawcę w związku z uczestnictwem w Cash poolingu, będą stanowiły koszty finansowania dłużnego w rozumieniu art. 15c ust. 12 Ustawy o CIT.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca - Sp. z o.o. (dalej również Spółka) jest spółką wchodzącą w skład międzynarodowej grupy kapitałowej (dalej: Grupa). Wnioskodawca posiada siedzibę na terytorium Polski i na podstawie art. 3 ust. 1 ustawy o CIT podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce. Wnioskodawca jest również zarejestrowanym w Polsce czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: VAT), który prowadzi działalność gospodarczą opodatkowaną VAT.
Spółka zamierza przystąpić do prowadzonego na rzecz Grupy systemu zarządzania płynnością finansową typu cash pooling (dalej: Struktura lub Struktura Cash pool lub Cash pooling). Oprócz Wnioskodawcy z Cash poolingu już teraz korzystają inne zagraniczne spółki wchodzące w skład Grupy (m.in. z Danii, Niemiec, Austrii i Wielkiej Brytanii; dalej łącznie jako Uczestnicy lub Uczestnicy Struktury). Przystąpienie przez Spółkę oraz pozostałych Uczestników do Struktury ma na celu zapewnienie optymalnego korzystania ze środków finansowych w ramach Grupy i tym samym umocnienia konkurencyjności Grupy na rynku.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right