Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15.01.2020, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.505.2019.1.AB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.505.2019.1.AB

W zakresie ustalenia prawidłowego momentu rozpoczęcia podatkowej amortyzacji wartości niematerialnych i prawnych, wcześniej wprowadzonych do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2019 r., poz. 900 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 14 listopada 2019 r. (data wpływu 20 listopada 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia prawidłowego momentu rozpoczęcia podatkowej amortyzacji wartości niematerialnych i prawnych, wcześniej wprowadzonych do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 listopada 2019 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia prawidłowego momentu rozpoczęcia podatkowej amortyzacji wartości niematerialnych i prawnych, wcześniej wprowadzonych do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.

We wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka Akcyjna (dalej jako: Wnioskodawca Spółka) prowadzi działalność usługową przede wszystkim w zakresie technologii informatycznych i komputerowych (62.09.Z). Ponadto, jednym z przedmiotów działalności Spółki są prace rozwojowe w dziedzinie pozostałych nauk przyrodniczych i technicznych. Działalność Spółki polega na monitoringu Internetu w celu zbierania opinii na temat firm oraz produktów dla klientów Spółki. Głównym celem Spółki jest stworzenie nowych kanałów komunikacji z klientami, których wykorzystanie pozwoli w szczególności na bieżące wsparcie sprzedaży, wzmocnienie pozytywnego wizerunku wybranej marki, produktu lub usługi. Wnioskodawca dla zapewnienia jak najwyższej jakości oferowanych produktów inwestuje w rozwój technologii oraz badania, czego wyrazem są prowadzone prace rozwojowe. Skutkiem podejmowanych przez Wnioskodawcę działań jest stworzenie narzędzia monitoringu i mediów społecznościowych - oprogramowania analitycznego B. (dalej jako: Oprogramowanie). Oprogramowanie stanowi przejaw jednego z pozytywnych wyników prac rozwojowych prowadzonych przez Spółkę. Główne kategorie wartości niematerialnych i prawnych występujące w Spółce to koszty prac rozwojowych oraz Oprogramowanie. Koszt wytworzenia Oprogramowania we własnym zakresie jest sumą nakładów poniesionych od dnia, w którym po raz pierwszy składnik wartości niematerialnych spełnił kryteria ujmowania pozycji, zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości. Celem Oprogramowania jest przede wszystkim monitorowanie marki w sieci, ochrona reputacji, jak również możliwości wejścia w dyskusję z klientami w sieci. Jest to także źródło analiz i raportów dających kompleksową wiedzę na temat monitorowanego słowa kluczowego. Ponadto, właściwością Oprogramowania jest również pomiar natężenia szumu, pojawiającego się wokół wybranej marki, produktu lub słowa kluczowego, co daje możliwość obserwacji zachowań oraz opinii klientów. Spółka stale udoskonala Oprogramowanie dostosowując jego wersję do obecnie panujących potrzeb rynkowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00