Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 13.01.2020, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.576.2019.1.MPU, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.576.2019.1.MPU

w zakresie braku prawa do odzyskania podatku VAT, w związku z realizacją projektu

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2019 r., poz. 900 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 17 grudnia 2019 r. (data wpływu 20 grudnia 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odzyskania podatku VAT, w związku z realizacją projektu pn. ,,() - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 grudnia 2019 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie braku prawa do odzyskania podatku VAT, w związku z realizacją projektu pn. ,,().

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca () (dalej jako: ,,Fundacja lub ,,Wnioskodawca) zrealizowała projekt pn.: ().

Jego celem było:

  • ochrona zagrożonych gatunków i siedlisk,
  • zmniejszenie presji turystycznej na gatunki i siedliska ()()i Obszaru ()() (),
  • właściwe ukierunkowanie ruchu turystycznego.

Realizacja projektu pomaga chronić cenne i rzadkie gatunki zwierząt, w tym m.in.: bąka, gąsiorka, bobra europejskiego czy kumaka nizinnego i żabę moczarową.

Fundacja w ramach projektu będącego przedmiotem dofinansowania nabyła usługi i roboty budowlane niezbędne do ww. celów, tj. do budowy ścieżek, ciągów, wykonanych z materiałów naturalnych oraz częściowo poprowadzonych na drewnianych podestach, strzyżenia w łąkach), budowy utwardzonego placu, wprowadzenia elementów edukacyjnych w postaci tablic informacyjnych, zielonych klas, małej architektury, oświetlenia, monitoringu, zabiegów pielęgnacyjnych drzewostanu, trzebieży selekcyjnej podszytu, usunięcia okazów martwych i nierokujących drzew, nasadzeń drzew, krzewów i bylin zgodnych z siedliskami, zabezpieczenie części istniejących drzew przed możliwością zgryzania przez bobry, założenia łąki kwietnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00