Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 09.01.2020, sygn. 0114-KDIP4-1.4012.90.2019.1.RMA, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-1.4012.90.2019.1.RMA

Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizowanym projektem.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 27 grudnia 2019 r. (data wpływu 31 grudnia 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizowanym projektem - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31 grudnia 2019 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizowanym projektem.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Stowarzyszenie () działa na terenie Gminy (), która położona jest ().Od zachodu sąsiaduje z Gminą ().

Ochrona środowiska i przeciwdziałanie zmianom klimatu to w obecnych czasach nie tylko temat wielu rozważań i dyskusji, ale również wyzwanie dla każdego mieszkańca, w tym samorządów i instytucji odpowiedzialnych za ład publiczny. Problem zanieczyszczonego środowiska dotyka już nie tylko obszary zurbanizowane, ale także obszary wiejskie, które borykają się z problemem o takiej samej skali co duże miasta. Niechlubne statystyki niestety nie spadają, choć w wielu miejscach Polski wdrożono już wiele rozwiązań proekologicznych. Jednak to wciąż kropla w morzu potrzeb, a głównym problemem oprócz tych finansowych, jest wciąż za mała świadomość ekologiczna mieszkańców. Edukacja ekologiczna powinna być prowadzona na różnych szczeblach i w oparciu o innowacyjne rozwiązania, dzięki którym możliwe będzie uświadamianie ludziom jak wielkim zagrożeniem dla nich samych jest palenie i niesegregowanie śmieci, palenie w nieodpowiednich piecach, czy marnowanie wody i energii elektrycznej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00