Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 02.12.2019, sygn. 0114-KDIP4.4012.664.2019.1.KS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4.4012.664.2019.1.KS

brak prawa do odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 30 września 2019 r. (data wpływu 3 października 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji () jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 października 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji ().

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Projekt pod nazwą ().

Wnioskodawca - Gmina w dniu 28 lutego 2018 roku podpisała umowę () z Zarządem Województwa (). Projekt polega na zaprojektowaniu i budowie punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych, na terenie którego zbierane i magazynowane będą odpady komunalne. W punkcie gromadzone będą odpady komunalne selektywnie zbierane, z wyłączeniem zmieszanych odpadów komunalnych oraz odpadów zawierających azbest. Zbierane i magazynowane będą inne niż niebezpieczne odpady komunalne, odpady niebezpieczne powstające w gosp. domowych (odpady komunalne), przedmioty przeznaczone do ponownego użycia. W ramach projektu utworzona zostanie zewnętrzna ścieżka edukacyjna oraz powstanie budynek - salka edukacyjna służąca do prowadzenia działań edukacyjnych wśród dzieci i młodzieży w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi, zasad hierarchii postępowania z odpadami i możliwości ponownego wykorzystania odpadów. W projekcie przewidywane jest również: budowa drogi dojazdowej do (), plac, zadaszona rampa rozładunkowa, zadaszone boksy, infrastruktura towarzysząca i niezbędne instalacje (przyłącza do istniejących sieci, a w razie potrzeby także sieci, instalacja elektryczna, w tym system oświetlenia placu, instalacja monitoringowa, instalacja wodociągowa, instalacje kanalizacyjne wraz z niezbędnymi urządzeniami i infrastrukturą), osadnik substancji ropopochodnych, najazdowa waga samochodową 20 ton z fundamentem, wyposażeniem i oprogramowaniem, czytelne tablice informacyjne obiektów, kontenerów i pojemników, zieleń ozdobną i izolacyjną, wyposażenie, kontenery i pojemniki na odpady inne niż niebezpieczne oraz pojemniki na odpady niebezpieczne, ładowarkę kotłową do obsługi, wyposażenie obiektów i pomieszczeń. Podmiotem zarządzającym, realizatorem projektu na etapie trwałości będzie Wnioskodawca. Punkt dostępny będzie dla mieszkańców Gminy, którzy w ramach uiszczanej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, będą mogli oddawać odpady komunalne bez uiszczania dodatkowej opłaty. Będzie więc udostępniony mieszkańcom nieodpłatnie. Będzie on czynny co najmniej 5 dni w tygodniu. Wstępnie zakłada się 8 h dziennie np. od 8 do 16, przewiduje się jednak, że będzie czynny co najmniej jeden dzień w godzinach popołudniowych oraz w sobotę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00