Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.11.2019, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.346.2019.2.WS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.346.2019.2.WS

Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 20 września 2019 r. (data wpływu 24 września 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box) jest:

  • nieprawidłowe w odniesieniu do możliwości stosowania stawki 5% do dochodu uzyskiwanego z D,
  • prawidłowe w pozostałym zakresie.

UZASADNIENIE

W dniu 24 września 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek uzupełniony pismem z 5 listopada 2019 r. (data wpływu 5 listopada 2019 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca od 10 września 2010 r. prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, której przedmiotem jest między innymi działalność związana z wytwarzaniem oprogramowania. Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. la ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: ustawa o PIT) i rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów.

Działalność gospodarcza Wnioskodawcy koncentruje się wokół prac badawczo-rozwojowych (dalej Prace), prowadzonych w siedzibie firmy. Prace realizowane są w zakresie zagadnień związanych z technologiami informacyjnymi i związane z tworzeniem innowacyjnego w skali światowej produktu programu komputerowego sprzedawanego klientom Wnioskodawcy na zasadzie licencji. Prace prowadzone są w systematyczny i zorganizowany sposób przy użyciu dedykowanego w tym celu zaplecza sprzętowo-osobowego i ukierunkowane są na zwiększenie zasobów posiadanej wiedzy oraz wykorzystanie jej do rozwoju produktu o nowe funkcje bądź ulepszanie istniejących funkcjonalności. Prowadzone w tym zakresie Prace co do zasady bazują na indywidualnych, autorskich pomysłach i obejmują tworzenie specyfikacji, przeprowadzanie testów, jak i samą czynność programowania (tworzenia kodu źródłowego). Prace są prowadzone przez zespół osób pełniących funkcje analityków biznesowych, programistów i testerów. Wnioskodawcę łączą z tymi osobami umowy jednego z dwóch rodzajów:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00