Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 03.12.2019, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.368.2019.1.GM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.368.2019.1.GM
Dochody z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP BOX)
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 1 października 2019 r. (data wpływu 3 października 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP BOX):
- jest prawidłowe - w części dotyczącej działalności badawczo-rozwojowej,
- jest prawidłowe - w części dotyczącej zastosowania preferencyjnej stawki 5%,
- jest nieprawidłowe - w części dotyczącej ustalenia dochodu.
UZASADNIENIE
W dniu 3 października 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP BOX).
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Pan () (dalej jako: Wnioskodawca) jest wspólnikiem w spółce X Spółka jawna (dalej jako: Spółka), której siedziba znajduje się na terytorium Polski.
Spółka jest podmiotem działającym w branży produkcyjnej. Działalność Spółki polega przede wszystkim na produkcji opakowań drewnianych i materaców oraz sprzedaży hurtowej i detalicznej mebli, sprzętu oświetleniowego, jak również pozostałych artykułów użytku domowego. Dla zapewnienia jak najwyższej jakości oraz innowacyjności oferowanych produktów Spółka w ramach prowadzonej działalności gospodarczej poszukuje nowych rozwiązań poprzez prowadzenie prac o charakterze badawczo-rozwojowym (dalej jako: Prace b/r).
Wytworzenie w wyniku Prac b/r finalnego produktu jest poprzedzone podejmowaniem wielu czynności związanych w pierwszej kolejności z projektowaniem, a następnie tworzeniem prototypów. Prace b/r są więc realizowane przez Spółkę według ściśle przyjętego schematu.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right