Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 08.11.2019, sygn. 0114-KDIP3-3.4011.417.2019.1.AK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-3.4011.417.2019.1.AK
Czy Wnioskodawca jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych powinien na podstawie art. 12 ust. 1 w związku z art. 11 ust. l UPDOF rozpoznać po stronie Pracowników przychód z tytułu umowy o pracę w związku z zapewnianiem przez Spółkę świadczenia w postaci noclegu w hotelu lub mieszkaniu służbowym w trakcie wykonywania obowiązków służbowych poza miejscem zamieszkania i czy tym samym Wnioskodawca powinien pobierać od wartości tego świadczenia zaliczki na podatek dochodowy?
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 4 września 2019 r. (data wpływu 10 września 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych finansowania pracownikom mobilnym noclegu i związanych z tym obowiązków płatnika jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 września 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych finansowania noclegu pracownikom i związanych z tym obowiązków płatnika.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Spółka (dalej: Spółka, Pracodawca lub Wnioskodawca) świadczy usługi związane z produkcją oraz instalacją i obsługą techniczną wind oraz schodów i chodników ruchomych. Spółka świadczy usługi na terytorium całego kraju, a w celu realizacji umów handlowych zatrudnia wyspecjalizowanych pracowników, którzy w związku z ogólnopolskim zasięgiem działania Spółki i specyfiką zadań służbowych, wykonują swoje obowiązki służbowe na pewnym obszarze Polski. Obszar ten jest odpowiednio zdefiniowany w umowie o pracę (np. jako województwo/a). Taka forma określenia miejsca pracy dotyczy m.in. pracowników zatrudnionych na stanowiskach: monterów, konserwatorów, inspektorów jakości, handlowców oraz kierowników montażu i konserwacji i kierowników regionalnych; niemniej jednak, nie jest to katalog zamknięty stanowisk i w ramach potrzeb Spółki w przypadku osób zajmujących inne stanowiska może również w taki sposób zostać określone miejsce wykonywania pracy (dalej: Pracownicy).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right