Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 08.10.2019, sygn. 0112-KDIL2-2.4012.454.2019.1.MŁ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4012.454.2019.1.MŁ

Korzystanie ze zwolnienia z kasy rejestrującej z tytułu dokonywania płatności z pośrednictwem portalu.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 16 sierpnia 2019 r. (data wpływu 21 sierpnia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 sierpnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jako osoba fizyczna prowadzi indywidulaną działalność gospodarczą m.in. w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania. Zainteresowany wynajmuje apartament za pośrednictwem portalu () w systemie dobowym. Płatność za usługę w tych przypadkach (nie wyklucza bowiem wynajmu także bez udziału pośrednika, ale taka sytuacja nie jest przedmiotem niniejszego wniosku) otrzymuje za pośrednictwem portalu (), do którego wcześniej opłatę wnoszą osoby rezerwujące apartament, przy czym płatność dokonywana przez () na jego rzecz, jest pomniejszona o prowizję tego portalu. Z ewidencji i dowodów dokumentujących zapłatę jednoznacznie wynika, jakiej konkretnie czynności dotyczyła płatność przekazywana przez portal ().

Zainteresowany jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług, zaś wniosek dotyczy usług świadczonych na rzecz osób, które nie występują w związku z tą transakcją jako osoby prowadzące działalność gospodarczą. W latach poprzednich Wnioskodawca nie osiągnął kwoty, o której mowa w § 5 ust. 1 rozporządzenia, przekroczył ją jednak w sierpniu br.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00