Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 04.09.2019, sygn. 0112-KDIL2-2.4012.435.2019.1.AG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4012.435.2019.1.AG
Możliwość odzyskania podatku VAT od wydatków związanych z realizacją projektu.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 1 sierpnia 2019 r. (data wpływu 7 sierpnia 2019 r.), uzupełnionym pismem z dnia 27 sierpnia 2019 r. (data wpływu 3 września 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją inwestycji pn. Rewitalizacja terenu zieleni jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 7 sierpnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją inwestycji pn. Rewitalizacja terenu zieleni . Przedmiotowy wniosek uzupełniono w dniu 3 września 2019 r. o doprecyzowanie opisu sprawy oraz o własne stanowisko w sprawie.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny (ostatecznie sformułowany w piśmie z dnia 27 sierpnia 2019 r.).
W dniu kwietnia 2019 roku Gmina podpisała umowę na dofinansowanie projektu pn. Rewitalizacja terenu zieleni . Projekt jest dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014-2020. Przedmiotem projektu jest rewitalizacja terenu zieleni, w zakres projektu wchodzą: studium wykonalności, prace przygotowawcze (opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, przeprowadzenie badań archeologicznych), roboty budowlane, nadzór inwestorski i archeologiczny, promocja projektu. Ogród jest skwerem, założonym w XIX w. w dawnej średniowiecznej fosie. Stanowi obszar zdegradowany pod względem technicznym i infrastrukturalnym, wymagający rewitalizacji, aby mógł stać się terenem integracji mieszkańców miasta. Dzisiejszy Ogród stanowi dziedzictwo dokonywanego zgodnie z panującą wówczas tendencją do zagospodarowywania terenów wolnych od zabudowy na reprezentacyjne skwery i parki. Na terenie skweru przebiegają instalacje wodociągowe przypuszczalnie stanowiące pozostałość po funkcjonującej tam w przeszłości fontannie. Teren skweru nie jest odwodniony do kanalizacji deszczowej. Oświetlenie przestrzeni Ogrodu oparte jest na latarniach zlokalizowanych wzdłuż obwodowego chodnika. Oświetlenie jest niewystarczające i powinno zostać zmienione w całości i zharmonizowane estetycznie z zagospodarowaniem przestrzeni. Celem głównym projektu jest lepsza jakość życia społeczności zamieszkujących obszary problemowe poprzez rewitalizację terenu zieleni pn. . Planowana w ramach niniejszego projektu rewitalizacja Ogrodu przyczyni się do realizacji następujących celów szczegółowych określonych na poziomie sfer: społecznej, gospodarczej, przestrzenno-funkcjonalnej, technicznej i środowiskowej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right