Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 22.08.2019, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.334.2019.1.MG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.334.2019.1.MG
Skutki podatkowe prowadzenia działalności badawczo-rozwojowej.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 30 maja 2019 r. (data wpływu 6 czerwca 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych prowadzenia działalności badawczo-rozwojowej:
- w części dot. zaliczenia do kosztów kwalifikowanych wynagrodzenia za czas choroby i urlopu wypoczynkowego oraz sfinansowanych przez płatnika składek z tytułu ww. należności, określonych w ustawie z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych jest nieprawidłowe,
- w pozostałej części jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 6 czerwca 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych prowadzenia działalności badawczo-rozwojowej.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
T. (dalej jako: Wnioskodawca) prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, którą rozpoczął 04.05.1995 r. (zgodnie z wpisem w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej).
Głównym przedmiotem działalności Wnioskodawcy w początkowej fazie jej istnienia były prace diagnostyczne maszyn i urządzeń przemysłowych, a także remonty tych urządzeń, usuwanie awarii w zakładach, gdzie występuje ruch ciągły głównie w zakładach papierniczych oraz w przemyśle spożywczym.
Obecnie Wnioskodawca świadczy usługi utrzymania ruchu na zasadzie outsourcingu, wytyczając nowe standardy i dopasowując się do specyficznych potrzeb klientów w kraju i za granicą. Dotychczasowe doświadczenia firmy T., zdobyte na różnych projektach w zakresie utrzymania ruchu, pokazują jak znaczna część zakładów produkcyjnych znajduje się na relatywnie niskim poziomie w zakresie utrzymania ruchu. Z tego powodu Wnioskodawca dąży do ciągłego rozwoju własnej działalności, co pozwoli mu na poszerzenie kręgu potencjalnych klientów, a także na wykonywanie zlecanych usług utrzymania ruchu z większą niż dotychczas efektywnością i skutecznością.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right