Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 16.07.2019, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.204.2019.2.MK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.204.2019.2.MK

Zwolnienia od podatku VAT usług szkoleniowych.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 2 czerwca 2019 r. (data wpływu 2 czerwca 2019 r.), uzupełnionym pismem z dnia 3 lipca 2019 r. (data wpływu 3 lipca 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku VAT w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług szkoleniowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 czerwca 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług szkoleniowych. Dnia 3 lipca 2019 r. wniosek uzupełniono o doprecyzowanie opisu sprawy.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca (zwany także dalej: Przedsiębiorcą), zamierza prowadzić działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług szkoleniowych. Wykonywane przez Przedsiębiorcę usługi szkoleniowe będą stanowiły usługi kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego, a więc nauczanie pozostające w bezpośrednim związku z branżą lub zawodem, jak również nauczanie mające na celu nabycie lub uaktualnienie wiedzy do celów zawodowych.

Osobami biorącymi udział w szkoleniach będą osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej, pracujące lub bezrobotne. Szkolenia prowadzone będą z tematyk:

  • Programowania i robotyki;
  • Programowania/tworzenia gier komputerowych 2D i 3D;
  • Obsługi komputera z pakietem A.

Szkolenia będą kończyły się egzaminem wewnętrznym. Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający nabytą wiedzę. W zależności od szkolenia nabycie wiedzy przez uczestników pozwoli im na rozwój zawodowy w branży teleinformatycznej (programowanie/robotyka), ekonomiczno-administracyjno-biurowej, jak i każdej innej, w której wymagana jest praca z komputerem i pakietem biurowym A (obsługa komputera z pakietem A).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00