Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 04.07.2019, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.271.2019.2.MK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.271.2019.2.MK

brak prawa do odliczenia VAT naliczonego od wydatków poniesionych przez Gminę w związku z zadaniem polegającym na usuwaniu i unieszkodliwieniu wyrobów zawierających azbest

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 16 maja 2019 r. (data wpływu), uzupełnionym pismem z dnia 27 czerwca 2019 r. (data wpływu) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia VAT naliczonego od wydatków poniesionych przez Gminę w związku z zadaniem polegającym na usuwaniu i unieszkodliwieniu wyrobów zawierających azbest jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 maja 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia VAT naliczonego od wydatków poniesionych przez Gminę w związku z zadaniem polegającym na usuwaniu i unieszkodliwieniu wyrobów zawierających azbest.

Ww. wniosek został uzupełniony pismem z dnia 27 czerwca 2019 r. w zakresie doprecyzowania opisu sprawy.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe (ostatecznie przedstawione w uzupełnieniu wniosku).

Gmina w roku 2019 ubiega się o dotację na usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy . Dotacja pochodzić będzie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w . Fundusz wymaga przedłożenia interpretacji indywidualnej, co do braku możliwości odliczenia podatku VAT przez Gminę. Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest zostanie wykonane przez wynajętą do tego celu firmę, natomiast dotacja ma być na poziomie 90% kosztów całkowitych zadania. Pozostałe 10% będzie pochodzić ze środków własnych gminy, pochodzących z wpływów za użytkowanie środowiska (środki Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00