Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 01.07.2019, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.159.2019.1.PJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.159.2019.1.PJ
Podmiot nabywający od Wnioskodawcy przedmiotową nieruchomość nie będzie pierwszym nabywcą lub użytkownikiem otrzymującym w drodze czynności opodatkowanej budynki i budowle do użytkowania po ich wybudowaniu, ponieważ pierwsze zasiedlenie budynków i budowli nastąpiło najpóźniej wraz z ich używaniem na potrzeby własnej działalności gospodarczej Wnioskodawcy. Nie występuje więc okoliczność wyłączająca planowaną sprzedaż ze zwolnienia o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 10.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 900) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 30 kwietnia 2019 r. (data wpływu 7 maja 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku sprzedaży prawa wieczystego użytkowania gruntu wraz ze sprzedażą prawa własności budynków i budowli trwale związanych z gruntem jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 7 maja 2019 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku sprzedaży prawa wieczystego użytkowania gruntu wraz ze sprzedażą prawa własności budynków i budowli trwale związanych z gruntem.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka wnioskodawca dokonała w 2006 zakupu nieruchomości wraz z budynkami i budowlami.
W skład nabytej nieruchomości wchodziły: prawo użytkowania wieczystego częściowo zwolnione z VAT i częściowo opodatkowane VAT, budynki częściowo zwolnione z VAT i częściowo opodatkowane VAT oraz budowle (w tym np. instalacja kanalizacji, ogrodzenia, nawierzchnie utwardzone, wiata, zbiornik stalowy) również częściowo zwolnione z VAT i częściowo opodatkowane VAT.
Wnioskodawcy przy zakupie przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego - w części która została opodatkowania przez sprzedawcę tj. około 3/10 wartości nabycia.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right