Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 13.06.2019, sygn. 0115-KDIT1-1.4012.285.2019.2.DM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-1.4012.285.2019.2.DM

Zastosowanie stawki podatku przy dostawie wapna nawozowego granulowanego.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 19 kwietnia 2019 r. (data wpływu 30 kwietnia 2019 r.), uzupełnionym w dniu 30 maja 2019 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania 8% stawką podatku dostawy wapna nawozowego granulowanego R i C jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 kwietnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek uzupełniony w dniu 30 maja 2019 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania 8% stawką podatku dostawy wapna nawozowego granulowanego R i C.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest podatnikiem czynnym podatku od towarów i usług. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca sprzedaje i będzie sprzedawał wapno nawozowe granulowane (o aktualnych nazwach handlowych R i C, aczkolwiek zdaniem Wnioskodawcy to nazewnictwo nie ma znaczenia w sprawie) przeznaczone do stosowania w uprawach rolnych.

Podstawowym składnikiem wapna nawozowego granulowanego sprzedawanego przez Wnioskodawcę pod wskazanymi wyżej nazwami jest drobno zmielony kamień wapienny (węglan wapnia, CaCO3). Produkty te zawierają ok. 93-97% węglanu wapnia (CaCO3) i są zaliczane przez GUS do PKWiU nr 08.11.30.0 Kreda i dolomit inny niż kalcynowany.

Wskazane wyżej produkty powstają w następstwie zmielenia kamienia wapiennego (węglan wapnia, CaCO). Zmielony kamień wapienny jest poddawany granulacji. Granulacja zmielonego kamienia wapiennego (węglan wapnia, CaCO) ułatwia pakowanie zmielonego kamienia wapiennego, jego aplikację na uprawy rolne (w przypadku aplikowania granulowanej zmielonej skały wapiennej nie występuje silne zjawisko pylenia, tak jak ma to miejsce przy aplikacji zmielonej skały wapiennej nie poddanej uprzedniej granulacji), a następnie po aplikacji nie dochodzi do jego wywiewania. W celu granulacji zmielonego kamienia wapiennego stosuje się wodę i lepiszcza (utwardzacze), którymi jest np. wapno hydratyzowane, wapno palone mielone, melasa lub gips. Udział utwardzacza jest znikomy i nie zmienia cech mielonego kamienia wapiennego (udział w końcowym produkcje węglanu wapnia, CaCO, wynosi ok. 93-97%).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00