Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 11.06.2019, sygn. 0112-KDIL2-3.4012.200.2019.1.EZ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-3.4012.200.2019.1.EZ

Brak możliwości odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 23 kwietnia 2019 r. (data wpływu 24 kwietnia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odzyskania podatku naliczonego w całości lub części w związku z realizacją projektu pn.: X. jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 kwietnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odzyskania podatku naliczonego w całości lub części w związku z realizacją projektu pn.: X..

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Gmina (dalej: Gmina, Wnioskodawca) jest jednostką samorządu terytorialnego działającą na podstawie ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym. Jest też czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.

Wnioskodawca, dążąc do poprawy jakości życia mieszkańców w zakresie poprawy dostępu do usług kulturalnych, zamierza zrealizować projekt pn.: X. (dalej: projekt, obiekt). Projekt będzie dofinansowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 Podstawowe Usługi i Odnowa Wsi na Obszarach Wiejskich na operacje typu inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne.

Projekt ten będzie polegał na budowie obiektu kultury, tj. świetlicy wiejskiej w A. wraz z instalacjami wewnętrznymi: wodociągową, kanalizacyjną, CO, elektryczną, gazową, klimatyzacji, wentylacji, montażem pompy ciepła. Budynek posiadać będzie bryłę na rzucie prostokąta i usytuowany będzie frontem do drogi powiatowej. Będzie to budynek parterowy, niepodpiwniczony, wykonany w technologii tradycyjnej, murowano-żelbetowej o formie architektonicznej dopasowanej do cech regionu, w którym zostanie wybudowany. Kryty będzie blachodachówką na dachu wielospadowym o kącie nachylenia połaci 30 stopni. W budynku świetlicy wiejskiej znajdować się będzie duże pomieszczenie świetlicy oraz pomieszczenia pomocnicze gospodarcze i sanitarne, kuchnia służąca do obsługi i potrzeb użytkowników budynku. Główne wejście do budynku znajdować się będzie w elewacji frontowej, a pomocnicze w ścianie szczytowej. Budynek ogrzewany będzie piecem gazowym i alternatywnie pompą ciepła. Budynek będzie ogólnodostępny i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powierzchnia zabudowy 288,00 m + tarasy 187,36 m, powierzchnia użytkowa 236,39 m, kubatura netto 780,09 m.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00