Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 27.05.2019, sygn. 0112-KDIL3-1.4011.124.2019.1.AG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3-1.4011.124.2019.1.AG

Ustalenie od jakiej części odszkodowania należy pobrać zryczałtowany podatek na podstawie powołanego art. 30 ust. 1 pkt 15 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych należy przyjąć również wypłacone w lipcu 2018 roku wynagrodzenie za czerwiec 2018 roku z tytułu umowy o pracę.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 16 maja 2019 r. (data wpływu 22 maja 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z wypłatą odszkodowania z tytułu powstrzymania się od działalności konkurencyjnej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22 maja 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z wypłatą odszkodowania z tytułu powstrzymania się od działalności konkurencyjnej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

S.A. jest spółką akcyjną, w której Skarb Państwa pośrednio dysponuje większością głosów na zgromadzeniu wspólników i walnym zgromadzeniu. Od x lipca 2018 r. pracownik, zatrudniony dotychczas, na umowę o pracę został powołany na Członka Zarządu. Umowa o pracę została zakończona z dniem x czerwca 2018 r., natomiast od x lipca została zawarta umowa o świadczenie usług w zakresie zarządzania. Umowa o pracę nie zawierała klauzuli o zakazie konkurencji po ustaniu zatrudnienia, zawierała tylko klauzulę zakazu konkurencji w czasie trwania umowy o pracę (bez dodatkowego wynagrodzenia z tego tytułu). Natomiast w umowie o świadczenie usług w zakresie zarządzania strony zawarły klauzulę o zakazie konkurencji, zgodnie z którą Zarządzający jest zobowiązany w czasie trwania umowy oraz w okresie 6 miesięcy po ustaniu obowiązywania umowy, do powstrzymywania się od prowadzenia działalności konkurencyjnej wobec Spółki. Z tytułu zakazu konkurencji Spółka jest zobowiązana wypłacić Zarządzającemu odszkodowanie w łącznej wysokości obliczonej jako 6-krotność miesięcznego wynagrodzenia. Odszkodowanie to, w części przypadającej na dany miesiąc będzie płatne w 6 miesięcznych ratach.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00