Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 08.05.2019, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.136.2019.1.PC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.136.2019.1.PC

Czy usługa kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego realizowana w formie szkoleń oraz inne usługi ściśle z nimi związane, w tym usługi doradztwa zawodowego oraz pośrednictwa pracy finansowane w całości ze środków publicznych, będą zwolnione z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy o VAT.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 1 marca 2019 r. (data wpływu 7 marca 2019 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania do świadczonych usług zwolnienia, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 marca 2019 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania do świadczonych usług zwolnienia, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca zamierza zająć się świadczeniem usług dla instytucji rynku pracy (Beneficjentów, Operatorów), sektora edukacji i pomocy społecznej finansowanych ze środków unijnych oraz/ lub publicznych.

W ramach świadczonych usług planuje realizować poszczególne zadania łącznie lub rozdzielnie na rzecz Beneficjentów w zakresie:

  • Poradnictwo grupowe - Każdy uczestnik weźmie udział w poradnictwie grupowym. Tematyka: tworzenie dokumentów aplikacyjnych, przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej zarządzanie czasem w poszukiwaniu pracy i aktualne trendy rynku pracy.
  • Opracowanie IPD - Każdy uczestnik weźmie udział w doradztwie zawodowym mającym na celu opracowanie Indywidualnego Planu Działania (IPD) oraz jego późniejszą weryfikację. Proces aktywizacji zawodowej uczestnika rozpocznie się od rozpoznania aktualnej sytuacji społeczno-zawodowej i identyfikacji jego potrzeb. Efektem tego etapu będzie IPD opracowany w trakcie dwustronnych ustaleń pomiędzy uczestnikiem projektu a doradcą zawodowym. Przy opracowywaniu i realizacji IPD każdorazowo będzie uzasadniony wybór danej formy wsparcia i uzasadnienie to będzie włączone do prowadzonej dokumentacji. IPD będzie na bieżąco weryfikowany w zależności od postępów w aktywizacji zawodowej uczestnika.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00