Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 25.04.2019, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.49.2019.1.PRP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.49.2019.1.PRP
zastosowanie stawki podatku VAT przy dostawie wapna nawozowego w postaci granulowanej
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 23 stycznia 2019 r. (data wpływu 30 stycznia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki podatku VAT przy dostawie wapna nawozowego w postaci granulowanej jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 stycznia 2019 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki podatku VAT przy dostawie wapna nawozowego w postaci granulowanej.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Zakład z siedzibą w planuje sprzedawać dla potrzeb rolnictwa wapno nawozowe węglanowe niezawierające magnezu z przerobu skał wapiennych, odmiana 04 w postaci granulowanej o własnej nazwie .
Wapno nawozowe zostało dopuszczone do obrotu opinią Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstawa Państwowy Instytut Badawczy (IUNG) w znak z dnia 14 września 2018 r. i sklasyfikowany w PKWiU 08.11.30.0 kreda i dolomit inny niż kalcynowany.
Do produkcji będzie sprowadzane wapno nawozowe węglanowe odmiana 04.
Spółka posiada linię technologiczną do granulacji wapna nawozowego. Linia technologiczna składa się z kruszarki walcowej, mieszalnika, granulatora, suszarni oraz zespołu sit. Poszczególne elementy linii technologicznej połączone są przenośnikami.
Proces technologiczny przedstawia się następująco: zakupione wapno nawozowe będzie domielane na mączkę dolomitową w kruszarce walcowej, następnie za pomocą przenośnika transportowane do mieszalnika, gdzie w zależności od jego zawilgocenia dodawana będzie odpowiednia ilość wody. W mieszalniku powstają zalążki granul, które transportowane są do granulatora. Obracający się granulator tworzy właściwe granule o kształcie zbliżonym do kuli. Kolejnym etapem technologicznym jest suszenie produktu (odparowywanie wody zadanej w mieszalniku). Tak powstałe wapno nawozowe jest następnie leżakowane przez okres ok. 3 dni. Ostatnim etapem technologicznym jest proces odsiewania nadziarna i podziarna, celem uzyskania granuli odpowiedniej do stosowania w siewnikach rolniczych. Proces technologiczny nie zmienia właściwości chemicznych produktu. Wapno nawozowe po wysianiu w ziemi rozpada się i ma granulację mączki dolomitowej. Granulacja wapna nawozowego umożliwia rolnikom wysiew za pomocą siewników, co nie jest możliwe w przypadku mączki. W zależności od potrzeb sprzedawane będzie luzem lub w workach.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right