Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 10.04.2019, sygn. 0115-KDIT2-2.4011.62.2019.1.ENB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2-2.4011.62.2019.1.ENB

Skutki podatkowe sfinansowania pracownikom udziału w szkoleniach i ćwiczeniach.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 6 lutego 2019 r. (data wpływu 13 lutego 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 lutego 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi zakład produkujący opony/fabrykę opon, w którym znajdują się stanowiska pracy fizycznej i biurowej. Ze względu na częste absencje chorobowe pracowników związane z narządem ruchu, coraz większą ilość składanych wniosków o uznanie chorób zawodowych związanych z narządem ruchu oraz częstą fluktuację kadr ze względu na warunki pracy, Wnioskodawca prowadzi się ergonomiczne analizy stanowisk robotniczych za pomocą wewnętrznego narzędzia E. (analizy obejmują m.in. ocenę obciążenia fizycznego, postaw przy pracy, monotonii), wprowadza się działania korygujące, akcje uwrażliwiające i profilaktykę w tej kwestii. W celu poprawy warunków i jakości pracy co roku firma przeprowadza szereg akcji podnoszących świadomość pracowników robotniczych i umysłowych. Oprócz tego, przeprowadza się modyfikacje stanowisk, poprawia warunki materialnego środowiska pracy, prowadzi akcje mające na celu propagowanie zachowań prozdrowotnych. Ponadto w celu określenia potrzeb zdrowotnych pracowników, raz do roku Wnioskodawca zbiera dane od partnerów medycznych (tj. placówek świadczących usługi medyczne dla pracowników oraz dla Spółki) dotyczące ilości odbytych wizyt w poszczególnych gabinetach lekarskich, a pracownicy w ramach badań profilaktycznych wypełniają ankiety tzw. Kwestionariusze zdrowia. Celem tych działań jest określenie potrzeb zdrowotnych pracowników.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00