Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 12.03.2019, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.77.2019.1.MC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.77.2019.1.MC

Prawo do odliczenia podatku VAT w zw. z realizacją projektu.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 5 marca 2019 r. (data wpływu 5 marca 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją inwestycji pn. Budowa terenu rekreacyjno-kulturalnego w X jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 marca 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w powyższym zakresie.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Gmina jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: VAT, podatek). Gmina zrealizowała operację pn. Budowa terenu rekreacyjno-kulturalnego w X. Gmina uzyskała pomoc finansową (tzw. grant) na realizację tego przedsięwzięcia w ramach poddziałania Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, z działania Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na podstawie umowy o powierzenie grantu, zawartej w dniu 1 sierpnia 2018 r.

Głównym celem zrealizowanej operacji jest rozwój w roku 2018 infrastruktury rekreacyjno-kulturalnej w miejscowości X i uatrakcyjnienie obszaru LGD poprzez wbudowanie w przestrzeń publiczną sprzętu sportowo-rekreacyjnego oraz elementów małej architektury. Przed rozpoczęciem realizacji zadania, w miejscowości X funkcjonowała wyłącznie świetlica wiejska jako centrum integracji społecznej, a tym samym brak było miejsca do integracji na świeżym powietrzu, jak również miejsca do uprawiania sportu, rekreacji i zabawy dla dzieci oraz młodzieży. Stworzony w ramach zadania teren rekreacyjno-kulturalny znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie świetlicy wiejskiej i służy mieszkańcom miejscowości z każdej grupy wiekowej od dzieci po seniorów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00