Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28.02.2019, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.53.2019.1.MN, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.53.2019.1.MN

Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadania.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 30 stycznia 2019 r. (data wpływu 6 lutego 2019 r.) uzupełnionym pismem z dnia 22 lutego 2019 r. (data wpływu 26 lutego 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadania jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 lutego 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadania. Wniosek uzupełniono pismem z dnia 22 lutego 2019 r. (data wpływu 26 lutego 2019 r.) o jednoznaczne wskazanie przedmiotu wniosku.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Gmina jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: VAT). Gmina na realizację projektu pn. Ochrona różnorodności biologicznej na terenie gminy A zamierza przeznaczyć środki własne oraz pozyskane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014-2020. Wnioskodawca zakłada, iż projekt pn. Ochrona różnorodności biologicznej na terenie gminy A uzyska dofinansowanie w ramach działania 5.1 Ochrona różnorodności biologicznej RPOW 2014-2020. Planowany termin zakończenia Inwestycji do użytkowania przypada na grudzień 2020 r.

Przedmiotem projektu jest utworzenie plenerowego Centrum Ochrony Bioróżnorodności na terenie Ośrodka Turystyczno-Wypoczynkowego oraz przeprowadzenie działań informacyjno-promocyjnych i edukacyjnych z zakresu ochrony walorów bioróżnorodności w oparciu o gatunki grzybów, roślin, zwierząt i zbiorowisk roślinnych występujących na terenie obszaru Natura 2000 zgłoszonego do Komisji Europejskiej łąki w okolicy oraz na terenie OTW. Projekt realizowany będzie z udziałem 2 partnerów: Stowarzyszenie (), Polski Związek Wędkarski (), którzy to odpowiedzialni będą za przygotowanie oraz przeprowadzenie działań informacyjno-promocyjnych i edukacyjnych, których celem będzie popularyzowanie wśród mieszkańców (dzieci, młodzieży, dorosłych) wiedzy o potrzebie ochrony zagrożonych gatunków jako istotnego elementu biosystemu. Lider projektu Gmina poza działaniami w zakresie inwestycyjnym związanymi z rewitalizacją zbiornika wodnego na terenie OTW oraz modernizacją budynku gospodarczo-magazynowego i utworzeniem na ich bazie plenerowego Centrum Ochrony Bioróżnorodności, zagospodarowaniem terenu wokół stawu poprzez utworzenie na nim stanowisk do obserwacji cennych przyrodniczo zbiorowisk wodnych, realizował będzie również działania informacyjno-promocyjne i edukacyjne. Wstępne założenia przewidują rewitalizację stawu o pow. około 2,70 ha, zagospodarowanie terenu wokół stawu, powstanie ścieżki edukacyjnej wokół stawu oraz remont, przebudowa istniejącego budynku gospodarczo-magazynowego. Ponadto wokół stawu utworzone zostaną stanowiska obserwacyjne luneta obserwacyjna, pomosty drewniane wraz z tablicami / aplikacjami edukacyjnymi. Natomiast, na całym terenie OTW zakłada się urządzenie ciągu ścieżek edukacyjnych (na bazie obecnych naturalnych ciągów komunikacyjnych) poprzez ich remont, oznaczenie i opisanie unikalnych okazów roślin i zwierząt występujących na danym obszarze. Przeprowadzona zostanie edukacja w zakresie mikroretencji i ochrony środowiska wodnego jako ważnych elementów ochrony bioróżnorodności dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu. W ramach poprawy infrastruktury edukacyjnej OTW utworzona zostanie ścieżka dydaktyczno-edukacyjnej służąca do prowadzenia edukacji w zakresie mikroretencji oraz bioróżnorodności województwa. Z uwagi na wieloletni brak konserwacji dna oraz skarp zbiornika koniecznym jest przeprowadzenie gruntownej jego odbudowy polegającej na wydobyciu namułu wraz z roślinnością korzeniącą się twardą oraz uzupełnienie ubytków w skarpach poprzez ich zasypanie z mocnym ubiciem wykorzystując grunt rodzimy. Warunkiem wykonania właściwej konserwacji jest osiągnięcie tzw. twardego dna. W ramach zadania zostanie wykonana dokumentacja techniczna oraz prowadzony będzie nadzór nad realizacją inwestycji. Zostanie również zakupione wyposażenie niezbędne do realizacji zadania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00