Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 27.02.2019, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.98.2019.1.AZ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.98.2019.1.AZ

możliwość korzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm..) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 5 stycznia 2019 r. (data wpływu 14 lutego 2019 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy przy realizowaniu przedstawionego zdarzenia przyszłego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 lutego 2019 r. do Organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy przy realizowaniu przedstawionego zdarzenia przyszłego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca ma zamiar rozszerzyć usługi, miedzy innymi w zakresie tzw. coachingu, tj. procesu, który pozwala na rozwój osobisty i motywację osób, uczestniczących w tego typu szkoleniach. Coaching można zdefiniować, jako proces, dzięki któremu osiągamy zamierzony cel. Kluczem do głębszego pojęcia samej istoty coachingu jest zrozumienie, jak działa oraz czym jest tzw. proces coachingu. Przykłady podano poniżej.

Należy nadmienić, że coaching jest jednocześnie narzędziem, które wykorzystuje się w celu uświadomienia uczestnikom procesu, jakie mogą podejmować działania, aby w przyszłości osiągnąć samodzielnie zamierzone lub wyznaczone przez siebie cele.

Zadaniem Wnioskodawcy Coacha będzie podniesienie świadomości osoby szkolonej, poddawanej temu procesowi aby wszedł na wyższy poziom działania. Istotny jest przy tym fakt, że coach najczęściej nie posiada wiedzy z dziedziny danego zawodu, który szkolony wykonuje. Ta wiedza nie jest mu potrzebna, aby osoba korzystająca z coachingu otrzymała odpowiedzi, których szuka. Coach nie przekazuje wiedzy uczestnikowi procesu coachingowego. Celem jest aby po przeprowadzeniu procesu przez coacha, każda osoba wykonująca określony zawód mogła znacznie łatwiej i efektywniej osiągnąć zamierzony cel. Dodatkowo, coach poprzez swoje umiejętności wspiera poprawę zdrowia i profilaktykę zdrowia, jak radzenie sobie chociażby ze stresem. Czasami klient, po procesie coachingu będzie korzystał z usług doradcy lub ze szkolenia zawodowego aby rozpoczęty proces zmian miał zamierzony efekt.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00