Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 14.02.2019, sygn. 0115-KDIT1-3.4012.44.2019.1.BK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-3.4012.44.2019.1.BK

Prawo do odliczenia podatku.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy - przedstawione we wniosku z dnia 25 stycznia 2019 r. (data wpływu) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku z tytułu realizacji projektu pn. .. jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 stycznia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku z tytułu realizacji projektu pn. .

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Gmina jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT. Gmina planuje w 2020 r. realizować zadanie inwestycyjne pn. . Gmina planuje złożyć wniosek o przyznanie pomocy na realizację ww. zadania w ramach RPO na lata 2014 - 2020 działanie 6.3 Ochrona zasobów bio - i georóżnorodności oraz krajobrazu. Realizacja inwestycji jest zgodna z zakresem działalności Gminy określonym w ustawie o samorządzie gminnym (art. 7 ust. 1 pkt 1, 8 i 10). Na zakres rzeczowy zadania składa się: ścieżka pieszo - rowerowa o długości 1.770 mb, wyposażenie ścieżki - lampy solarne 24 szt., ławki - 20 szt., kosze na śmieci - 20 szt., tablice dydaktyczne - 14 szt., mostek widokowy, urządzenia zabezpieczające ruch pieszy i rowerowy - balustrady drogowe i balustrady mostowe. Po wybudowaniu właścicielem infrastruktury będzie Gmina. Środki trwałe powstałe w wyniku inwestycji będą ujęte w ewidencji środków trwałych Gminy. Przedmiotowa inwestycja pozwoli na kanalizację ruchu turystycznego na wskazanych obszarach chronionych, przede wszystkim na obszarach Natury 2000 i kierowaniu jej poza tereny wrażliwe przyrodniczo. Zaplanowane do budowy lub modernizacji obiekty małej infrastruktury zagospodarowania turystycznego (tj. ścieżka i szlak edukacyjno-dydaktyczny pieszo-rowerowy oraz infrastruktura towarzysząca m.in. kosze na śmieci, ławki, tablice edukacyjno-informacyjne) będą służyły odsunięciu ruchu turystycznego od miejsc występowania zagrożonych gatunków i siedlisk ww. obszarów chronionych i Natury 2000. Dzięki temu odsuwane jest od nich zaburzenie równowagi ekosystemu bez szkody dla środowiska naturalnego. Realizacja projektu zapobiegać będzie penetracji obszarów cennych, zadeptywaniu siedlisk, niszczeniu zbiorowisk roślinnych, płoszeniu, niepokojeniu zwierząt. Wzdłuż ścieżki edukacyjnej zaplanowano do ustawienia tablice edukacyjno-informacyjne mające na celu edukowanie turystów i mieszkańców na temat obszarów chronionych oraz występujących lokalnych gatunków i siedlisk zagrożonych. Inwestycja po oddaniu jej do użytku ma być ogólnie dostępna, korzystanie ze ścieżki będzie bezpłatne. Gmina nie będzie osiągać jakichkolwiek przychodów związanych z tym projektem, tj. Gmina nie będzie pobierać opłat za korzystanie z wytworzonej infrastruktury, nie będzie wynajmować, wydzierżawiać obiektu, nie będzie też bezpłatnie udostępniać powierzchni lub sprzętu związanego z realizowanym projektem. Otrzymanie powyższej interpretacji podatkowej jest niezbędne do złożenia wniosku o dofinansowanie projektu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00