Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 13.02.2019, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.905.2018.1.KW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.905.2018.1.KW

brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 20 grudnia 2018 r. (data wpływu 31 grudnia 2018 r.), uzupełnionym pismem z dnia 5 lutego 2019 r. (data wpływu 12 lutego 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu pn.: jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31 grudnia 2018 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu pn.: . Przedmiotowy wniosek uzupełniono pismem z dnia 5 lutego 2019 r. poprzez doprecyzowanie nazwy projektu.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe (z uwzględnieniem uzupełnienia z dnia 5 lutego 2019 r.).

Gmina jest jednostką samorządu terytorialnego będącą czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Gmina zamierza przystąpić do realizacji projektu (inwestycji) pod nazwą ze środków własnych i w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 operacja typu: , operacje typu Kształtowanie przestrzeni publicznej oraz operacje typu Ochrona zabytków i budownictwa tradycyjnego w ramach działania Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich.

Celem projektu jest poprawa życia mieszkańców miejscowości S. poprzez budowę świetlicy środowiskowej. Realizacja projektu wpłynie na zwiększenie dostępności do infrastruktury usług publicznych świadczonych na wysokim poziomie. Świetlica środowiskowa będzie ogólnodostępna w tym dostosowana dla osób niepełnosprawnych (poprzez zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technicznych), w której w ciągu roku odbywały się będą liczne zajęcia i imprezy aktywizacyjne, dydaktyczne, wychowawcze i cykliczne. Realizacja projektu ma na celu poprawę warunków życia mieszkańców, zwiększenie dostępności do usług publicznych oraz tworzenie miejsc pracy w ośrodkach lokalnych. Nastąpi wzmocnienie więzi społecznych oraz pobudzenie postaw kreatywnych poprzez promowanie włączenia społecznego, zmniejszenia ubóstwa oraz rozwoju gospodarczego na obszarach wiejskich.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00