Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 15.01.2019, sygn. 0115-KDIT3.4011.524.2018.2.DP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.524.2018.2.DP

Czy zwrócone przez dzierżawcę koszty w postaci podatku od nieruchomości i opłaty z tytułu wieczystego użytkowania gruntu, w przypadku planowanego rozliczania podatkiem zryczałtowanym, stanowi przysporzenie podatkowe, czy jest u wydzierżawiającego przychodem do opodatkowania?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 1509, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 listopada 2018 r. (data wpływu 26 listopada 2018 r.) uzupełnionym pismem z dnia 8 stycznia 2019 r. (data wpływu 10 stycznia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania przychodów z najmu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 listopada 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania przychodów z najmu.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca aktualnie prowadzi działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej w zakresie wynajmu nieruchomości własnych. Jest wspólnikiem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością o profilu produkcyjnym (słodycze). Ponadto jest członkiem zarządu w tej spółce i jednocześnie jej pracownikiem zatrudnionym na podstawie umowy o pracę na stanowisku wiceprezesa do spraw produkcji.

W grudniu 2018 r. nastąpi rozwiązanie umowy o pracę. Wnioskodawca przestanie być udziałowcem w spółce, nastąpi umorzenie jego udziałów. Wynagrodzeniem Wnioskodawcy z tytułu umorzenia udziałów będą nieruchomości w postaci pięciu budynków oraz prawa wieczystego użytkowania gruntu (zapewniających prowadzenie działalności produkcyjnej). Wymienione aktywa będą stanowiły prywatny majątek Wnioskodawcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00