Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 10.01.2019, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.696.2018.2.DC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.696.2018.2.DC

Zwolnienie od podatku sprzedaży budynku B oraz linii do produkcji A.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 12 października 2018 r. (data wpływu 18 października 2018 r.) uzupełnionym pismem z dnia 19 grudnia 2018 r. (data wpływu 28 grudnia 2018 r. ) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku sprzedaży budynku B oraz linii do produkcji A jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 października 2018 r. r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku sprzedaży budynku B oraz linii do produkcji A. Wniosek uzupełniono pismem w dniu 28 grudnia o doprecyzowanie opisu sprawy, przeformułowanie pytania oraz o własne stanowisko do przeformułowanego pytania.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca działa jako syndyk masy upadłości, ustanowiony przez Sąd Rejonowy.

W dniu 13 kwietnia 2017 r. została ogłoszona upadłość. W skład masy upadłości weszła między innymi nieruchomość stanowiąca środek trwały w prowadzonej działalności gospodarczej. Nieruchomość wraz z linią do produkcji A została nabyta w dniu 26 listopada 2007 r. i wprowadzona do ewidencji środków trwałych. W momencie nabycia nieruchomości z wyposażeniem upadły był czynnym podatnikiem VAT. Nabycie nieruchomości budynku B wraz z zamontowanymi urządzeniami korzystało ze zwolnienia z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ówcześnie obowiązującej ustawy o VAT. Na nieruchomości nie były ponoszone wydatki o wartości wyższej niż 30% wartości początkowej. Na dzień ogłoszenia upadłości, upadły nie jest czynnym podatnikiem podatku VAT. Nieruchomość w postaci budynku B nie była udostępniana osobom trzecim na podstawie umów najmu, dzierżawy, lub innych o podobnym charakterze. Ww. nieruchomość nie była wykorzystywana przez upadłego na cele działalności zwolnionej z podatku VAT. Linia do produkcji A nie była wykorzystywana na cele działalności zwolnionej z podatku VAT. Z tytułu nabycia ww. nieruchomości wraz z linią produkcyjną upadły nie miał prawa do odliczenia podatku naliczonego. Budynek B a także linia do produkcji A były wykorzystywane przez upadłego w prowadzonej działalności gospodarczej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00