Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 18.10.2018, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.452.2018.1.KO, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.452.2018.1.KO
Podstawa opodatkowania dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej w opisanym wyżej stanie faktycznym jest liczba wszystkich Indyków w zależności od docelowego przeznaczenia, z uwzględnieniem zmian ilościowych w trakcie roku podatkowego, proporcjonalnie do okresu (liczby miesięcy), w których określona ilość Indyków znajdowała się w Fermie Reprodukcyjnej.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 17 sierpnia 2018 r. (data wpływu 21 sierpnia 2018 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie:
- podstawy opodatkowania jest prawidłowe,
- obowiązku zgłaszania na formularzu PIT-6 i opodatkowania zarówno Indyków Nieśnych, jak i Indyków Sprzedawanych jest prawidłowe,
- obowiązku informowania Naczelnika Urzędu Skarbowego o zmianie w produkcji jest prawidłowe,
- obowiązku zgłaszania na formularzu PIT-6 stad Indyków przeznaczonych na potrzeby wymiany własnych stad reprodukcyjnych jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 21 sierpnia 2018 r. do tutejszego Organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca prowadzi działalność rolniczą (dalej: Gospodarstwo) w zakresie fermowej hodowli i chowu indyków nieśnych w ramach działów specjalnych produkcji rolnej. Działalność polega na produkcji jaj wylęgowych w oparciu o zakup piskląt indyczych od innych podmiotów, przeznaczonych do późniejszej sprzedaży (dalej: Jaja).
Działalność prowadzona jest w ramach dwóch ferm: odchowowej (dalej: Ferma Odchowowa) i reprodukcyjnej (dalej: Ferma Reprodukcyjna). W Fermie Odchowowej znajdują się pisklęta indycze nie posiadające zdolności do znoszenia Jaj, które po osiągnięciu dojrzałości i uzyskaniu zdolności reprodukcyjnych, trafiają do Fermy Reprodukcyjnej. Przeniesienie piskląt indyczych do Fermy Reprodukcyjnej następuje po upływie około 29 tygodni od dnia wstawienia do Fermy Odchowowej. Indyki znajdujące się w Fermie Reprodukcyjnej to indyki nieśne (dalej: Indyki Nieśne). Znoszą one Jaja, które są następnie przez Wnioskodawcę sprzedawane. Przychody Wnioskodawcy osiągane są przede wszystkim ze sprzedaży Jaj.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right