Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15.10.2018, sygn. 114-KDIP3-2.4011.460.2018.1.MM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 114-KDIP3-2.4011.460.2018.1.MM

W związku z powyższym, w rozpatrywanej sprawie nie dochodzi do otrzymania przez Wnioskodawcę nieodpłatnego świadczenia ze strony spółki w związku z realizacją roszczenia w oparciu o art. 231 § 2 Kodeksu cywilnego, bowiem wynagrodzenie z przeniesienia własności Gruntu nie będzie uwzględniać wartości rynkowej Naniesień. Zatem poczynienie na przedmiotowej nieruchomości nakładów nie będzie skutkować powstaniem po stronie Wnioskodawcy przysporzenia majątkowego.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 oraz art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 10 sierpnia 2018 r. (data wpływu 21 sierpnia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie powstania przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia w postaci poczynionych nakładów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 sierpnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie powstania przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia w postaci poczynionych nakładów.

We wniosku złożonym przez:

  • Zainteresowanego będącego stroną postępowania: Pan A. Z.
  • Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania: A. Sp.

Przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Cztery osoby fizyczne (z których jedną jest Wnioskodawca) - dwa małżeństwa (dalej łącznie zwane: Właścicielami) - są współwłaścicielami dwóch działek gruntu posadowionych obok siebie w miejscowości S., gmina M.(dalej zwane pojedynczo: Grunt 1 oraz Grunt 2; dalej zwane łącznie: Gruntem). Prawo współwłasności Nieruchomości należy do majątku wspólnego małżonków. Nabycie Gruntu przez Właścicieli nastąpiło przed rokiem 2000. Od tego czasu Grunt stanowił składnik majątku osobistego i nigdy nie był wykorzystywany przez Właścicieli w ramach działalności gospodarczej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00