Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 27.09.2018, sygn. 0115-KDIT1-3.4012.595.2018.1.EB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-3.4012.595.2018.1.EB

Brak możliwości odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 7 września 2018 r. (data wpływu 10 września 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości odzyskania podatku naliczonego z tytułu realizacji projektu polegającego na modernizacji szlaków rowerowych na terenie Gminy jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 września 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości odzyskania podatku naliczonego z tytułu realizacji projektu polegającego na modernizacji szlaków rowerowych na terenie Gminy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Gmina zrealizowała projekt w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich w latach 2014-2020. Inwestycja polega na modernizacji istniejących na terenie Gminy szlaków, obejmującej połączenie istniejących szlaków w jeden oraz wykorzystaniu nowoczesnej technologii (aplikacji mobilnej), co ułatwi użytkownikom korzystanie ze szlaków rowerowych, pieszych oraz wzbogaci istniejącą ofertę turystyczną na terenie Gminy. W celu poprawy dostępności oraz ułatwienia korzystania ze szlaku rowerowego na terenie Gminy została stworzona multimedialna aplikacja mobilna dla szlaków rowerowych Gminy, posiadająca funkcję wczytywania trasy do wybranych miejsc za pomocą geolokalizacji, zarządzana poprzez CMS. Wykorzystanie aplikacji na urządzenia mobilne dla szlaków rowerowych stanowi innowację na terenie Gminy, do tej pory nie było takich narzędzi, co stanowiło duże ograniczenie przy promocji szlaków rowerowych Gminy. Wykorzystanie nowoczesnych technologii ułatwi użytkownikom korzystanie ze szlaków rowerowych oraz wzbogaci istniejącą ofertę turystyczną na terenie Gminy rowerzyści (zarówno mieszkańcy jak i turyści) będą mieli możliwość zapoznania się z dziedzictwem historycznym Gminy (informacje zawarte w aplikacji przybliżą historię oraz skierują wprost do zabytkowych pałaców Ziemi ...). Aplikacja na urządzenia mobilne zawiera informacje o Gminie, istniejących lub nowo powstałych szlakach rowerowych. Zawiera również mapy, opisy zabytków, szlaków turystycznych, aktualnych wydarzeń, atrakcji, bazę noclegową i gastronomiczną. Dodatkową funkcjonalnością jest wyposażenie aplikacji w czytnik QR kodów, co ułatwi jej instalowanie w urządzeniach mobilnych oraz dotarcie do informacji zawartych w bazie aplikacji. Kody QR (około 50 szt.) zostaną naklejone na tablicach informacyjnych oraz innych miejscach wyznaczonych przez Gminę. Koszty kwalifikowalne projektu obejmują koszty oznaczenia szlaku, aplikację multimedialną, dokumentację techniczną, promocję. Dofinansowanie z EFRROW wynosi 63,63%, wkład własny 36,37%. Gmina, w ramach realizacji projektu wypełniła swoje ustawowe zadania wynikające z art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2017 r., poz. 1875), który stanowi, że gminy wykonują zadania publiczne w imieniu własnym i na własną odpowiedzialność, natomiast zgodnie z art. 6 ust. 1 tej ustawy, do zakresu działania gmin należą wszystkie sprawy publiczne o znaczeniu lokalnym niezastrzeżone ustawami na rzecz innych podmiotów. Zgodnie z treścią ww. ustawy, do zadań własnych gmin należą w szczególności sprawy zaspokojenia zbiorowych potrzeb wspólnoty samorządowej, obejmujące kulturę fizyczną i turystykę, w tym tereny rekreacyjne i urządzenia sportowe (art. 7 ust. 1 pkt 10 ustawy). Szlaki rowerowe stanowią element infrastruktury rekreacyjno-wypoczynkowej Gminy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00