Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 27.09.2018, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.423.2018.1.JF, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.423.2018.1.JF

prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu przewłaszczenia stada na rzecz podmiotu trzeciego

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 12 lipca 2018 r. (data wpływu 1 sierpnia 2018 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu przewłaszczenia stada na rzecz podmiotu trzeciego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 1 sierpnia 2018 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu przewłaszczenia stada na rzecz podmiotu trzeciego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Spółka Akcyjna (Wnioskodawca/Spółka) jest spółką kapitałową prawa polskiego, posiadającą status podatnika VAT czynnego. Wnioskodawca w zakresie podatku od towarów i usług z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej rozlicza się z organem podatkowym za okresy miesięczne (deklaracja VAT-7) i korzysta z prawa do odliczenia podatku naliczonego.

Wnioskodawca nabywa na potrzeby produkcyjne swego zakładu przetwórczego żywiec wieprzowy/trzodę chlewną od rolników, między innymi będących podatnikami VAT czynnymi jak to ma miejsce w niniejszym stanie faktycznym. Nabywany żywiec wieprzowy wykorzystywany jest do czynności opodatkowanych podatkiem od towarów i usług.

Z rolnikiem opisanym w niniejszym stanie faktycznym Wnioskodawca posiada podpisaną umowę kontraktacyjną wieloletnią, z której wynika, że rolnik jako Producent zobowiązuje się wyprodukować określoną w umowie ilość trzody chlewnej zgodnie z zasadami dobrej praktyki produkcyjnej i sprzedać taką ilość na rzecz Wnioskodawcy, zaś Wnioskodawca zobowiązuje się do zakupu wskazanej w umowie ilości trzody i zapłaty ceny za dostarczony żywiec wieprzowy. Producent zgodnie z umową zgłasza Wnioskodawcy termin odbioru żywca wieprzowego. Wnioskodawca przyjmuje zgłoszenie i dokonuje odbioru trzody z gospodarstwa Producenta.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00