Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 18.09.2018, sygn. 0114-KDIP4.4012.559.2018.1.AK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4.4012.559.2018.1.AK
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od poniesionych wydatków na realizację projektu
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza,
że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 27 sierpnia 2018 r. (data wpływu 3 września 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT od zakupionych towarów i usług w związku z realizacją projektu polegającego na doposażeniu obiektu kulturalnego w celu organizacji wydarzeń kulturalnych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 3 września 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT od zakupionych towarów i usług w związku z realizacją projektu polegającego na doposażeniu obiektu kulturalnego w celu organizacji wydarzeń kulturalnych.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Ochotnicza Straż Pożarna jest osobą prawną. Wnioskodawca nie prowadzi działalności gospodarczej, nie jest też płatnikiem podatku VAT i nie figuruje w ewidencji płatników podatku VAT. Ochotnicza Straż Pożarna uzyskała dofinansowanie, podpisując umowę o przyznanie pomocy. W ramach umowy będzie realizować operację w ramach poddziałania Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność w ramach działania Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Głównym celem planowanej operacji jest wsparcie Ochotniczej Straży Pożarnej poprzez dofinansowanie jej wyposażenia i organizację wydarzeń kulturalnych na terenie działania Lokalnej Grupy Działania. Planowana inwestycja przyczyni się do zwiększenia oferty kulturalnej na danym terenie i tym samym do integracji społeczności lokalnej. Zamierzeniem Wnioskodawcy jest poprawa stanu infrastruktury wykorzystywanej na potrzeby organizacji wydarzeń kulturalnych, tak aby poprzez zaoferowanie właściwych standardów i wymogów móc na stałe rozszerzyć katalog wydarzeń kulturalnych realizowanych na terenie obiektu. Szacuje się, że dzięki realizacji przedmiotowego projektu, w ciągu najbliższych lat będzie można zorganizować co najmniej kilkanaście koncertów dedykowanych grupie defaworyzowanej kobiety 18-30 lat, wystawy i wernisaże oraz imprezy okolicznościowe typu: Dzień Kobiet, Dzień Seniora, Dzień Dziecka itp. Twardymi rezultatami realizacji projektu będzie doposażenie infrastruktury wykorzystywanej na potrzeby kulturalne, wzrost uczestnictwa lokalnej społeczności w wydarzeniach kulturalnych. Rezultatem miękkim przedmiotowego projektu będzie przede wszystkim, integracja społeczności lokalnej, wzrost umiejętności aktywnej współpracy wśród nich, poczucia zaufania i bezpieczeństwa, a także zwiększenie motywacji do współdziałania. Wnioskodawca planuje realizację projektu przy współpracy (umowa partnerska) 3 podmiotów z co najmniej 2 sektorów. Współpraca zasadzać się będzie na podjęciu wspólnych działań z zakresu promocji projektu, a w dalszej perspektywie promowaniu i informowaniu o wydarzeniach kulturalnych na terenie obiektu. Partnerzy wesprą również Wnioskodawcę wiedzą merytoryczną w zakresie realizacji przedmiotowego projektu i przygotowywania wydarzeń kulturalnych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right