Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 20.09.2018, sygn. 114-KDIP1-2.4012.519.2018.1.JŻ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 114-KDIP1-2.4012.519.2018.1.JŻ

Odliczenie podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 13 sierpnia 2018 r. (data wpływu 20 sierpnia 2018 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 sierpnia 2018 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Gmina zamierza realizować projekt oraz aplikować o pomoc finansową z Urzędu Marszałkowskiego Województwa w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na operacje typu "Kształtowanie przestrzeni publicznej" w ramach działania "Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich" z Europejskiego Funduszu Rolnego.

Przedmiot projektu obejmuje budowę ogródka jordanowskiego z infrastrukturą techniczną na działkach 78/4 i 78/5. Teren położony jest w północnej części miasta. Obszar objęty jest zapisami obowiązującego Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Zgodnie z zapisami uchwały, teren oznaczony jest symbolem (US(UO) i przeznaczony jest na usługi sportu i rekreacji z usługami oświaty i nauki. Projektowana inwestycja pozostaje w zgodzie z zapisami ww. uchwały. W ramach projektu przeprowadzono szereg działań budowlanych. Z uwagi na niedużą szerokość działki (21 m) oraz fakt, że wzdłuż terenu ciągnie się droga dojazdowa oznaczona w planie symbolem 6KDD, zaproponowano układ składający się z 6 Stref zagospodarowania terenu. Strefy zróżnicowane są pod względem przeznaczenia oraz grupy użytkowników docelowych. Intencją projektu jest zapewnienie atrakcyjnych rozwiązań przestrzennych dla szerokiego grona odbiorców, od dzieci po osoby dojrzałe. Strefy występują w układzie jedna po drugiej, a ich kręgosłupem jest komunikacja w formie chodników łączących wszystkie strefy zlokalizowanego środkiem działki, równolegle do ulicy . Elementem łączącym wszystkie strefy jest też zieleń rekreacyjna w formie trawników oraz drzew i krzewów. Liczne nasadzenia mają zapewnić także strefy zacienienia chroniące przed upałami letnich dni., m.in.: przygotowanie terenu, demontaż i utylizacja wyposażenia przeznaczonego do likwidacji, demontaż i konserwacja wyposażenia przeznaczonego do ponownego użytku, roboty ziemne mające na celu przygotowanie części terenu pod roślinność oraz prace porządkowe. Budowany ogródek jordanowski będzie miejscem ogólnodostępnym, niekomercyjnym, udostępnianym wszystkim zainteresowanym. Regulamin korzystania z ogródka jordanowskiego potwierdzi publiczny charakter miejsca oraz określi zasady korzystania z tego terenu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00