Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17.09.2018, sygn. 0114-KDIP4.4012.465.2018.1.MP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4.4012.465.2018.1.MP

Podstawa opodatkowania aportu majątku szkoły do spółki komandytowej.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r. poz. 800 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 25 lipca 2018 r. (data wpływu 26 lipca 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania aportu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 lipca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania aportu.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe :

  • Szkoła jest niepubliczną uczelnią wyższą działającą w oparciu o ustawę o szkolnictwie wyższym oraz ustanowiony statut. Szkoła ma osobowość prawną.
  • Szkoła jest podatnikiem podatku dochodowego, którego dochody podlegają przedmiotowemu zwolnieniu od podatku dochodowego w zakresie, w jakim zostaną przeznaczone i wydatkowane na cele statutowe (za wyjątkiem dochodów z działalności gospodarczej).
  • Częścią majątku Szkoły są aktywa i zobowiązania, które nie są ściśle związane z podstawową działalnością Szkoły (tzn. działalnością edukacyjną) ani wykorzystywane dla tej działalności. Te elementy majątku to:
    1. nieruchomości,
    2. dzieła sztuki,
    3. zobowiązanie z tytułu pożyczki udzielonej przez osobę fizyczną na cele związane z nabyciem nieruchomości.
  • Powyższe składniki majątku stanowią składniki majątku inwestycyjnego Szkoły. Historycznie, istniały bowiem plany do ich zagospodarowania w Szkole poprzez wybudowanie i otwarcie filii Szkoły. Z uwagi na to, że powyższe plany nie zostały wdrożone i składniki majątku Szkoły od dłuższego czasu nie służą prowadzeniu działalności Szkoły, mają być wyodrębnione i przeniesione na inny podmiot celem ich odpłatnego zbycia (dalej majątek wyodrębniany).
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00