Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 05.09.2018, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.536.2018.1.AW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.536.2018.1.AW
Rozliczanie i dokumentowanie udzielonych rabatów pośrednich.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 11 lipca 2018 r. (data wpływu 13 lipca 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu rozliczania i dokumentowania udzielonych bonusów pieniężnych/rabatów pośrednich oraz prawa i terminu obniżenia podatku należnego z tytułu udzielenia tych bonusów - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 lipca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu rozliczania i dokumentowania udzielonych bonusów pieniężnych/rabatów pośrednich oraz prawa i terminu obniżenia podatku należnego z tytułu udzielenia tych bonusów.
We wniosku przedstawiono następujące stany faktyczne.
Wnioskodawca jest zarejestrowanym, podatnikiem VAT czynnym. Prowadzi przeważającą działalność gospodarczą w zakresie przetwarzania i konserwowania ryb, skorupiaków i mięczaków. W ramach pozostałych przedmiotów działalności wnioskodawca prowadzi między innymi sprzedaż detaliczną prowadzoną w niewyspecjalizowanych sklepach z przewagą żywności, napojów i wyrobów tytoniowych oraz sprzedaż hurtową pozostałej żywności włączając ryby, skorupiaki i mięczaki.
Wnioskodawca sprzedaje swoje produkty między innymi w sklepach Dystrybutorów nabywających produkty bezpośrednio od Producentów, jak również podmiotów dokonującej ich bezpośredniej sprzedaży detalicznej (Sklepach sprzedaży detalicznej). Przedmiot niniejszej interpretacji dotyczy sytuacji, gdy produkty Wnioskodawcy nabywane są przez Dystrybutora w celu ich dalszej odsprzedaży Sklepom sprzedaży detalicznej. W takim przypadku Wnioskodawca ma zawarte umowy dostawy z Dystrybutorami produktów. Jeżeli dany produkt jest nabywany od Dystrybutora, Wnioskodawca nie zawiera już odrębnych umów ze Sklepami sprzedaży detalicznej. Z uwagi na brak obrotu bezpośrednio nie wystawia na rzecz Sklepów sprzedaży detalicznej faktur sprzedażowych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right