Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 30.08.2018, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.405.2018.1.IG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.405.2018.1.IG
Usługi sekurytyzacji wierzytelności nabywane przez Spółkę stanowić będą import usług w rozumieniu art. 2 pkt 9 ustawy o VAT, których miejscem świadczenia jest Polska. Spółka jako usługobiorca tych usług zobowiązana będzie do ich rozliczenia dla celów podatku od towarów i usług, jako usług zwolnionych z tego podatku.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 22 czerwca 2018 r. (data wpływu 29 czerwca 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usługi sekurytyzacji jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29 czerwca 2018 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usługi sekurytyzacji .
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe:
Spółka SA. rozważa zawarcie umowy o sekurytyzację (dalej: Umowa o sekurytyzację") ze spółką prawa luksemburskiego SPV w celu pozyskania przez Spółkę finansowania dla prowadzonej działalności i zarządzania jej płynnością finansową.
SPV:
- Posiada siedzibę w Luksemburgu.
- Podlega w Luksemburgu opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych od całości dochodów, niezależnie od miejsca ich osiągnięcia.
- Nie prowadzi działalności za pośrednictwem zakładu zagranicznego (permanent establishment) w Polsce.
- Jest zarejestrowana dla celów VAT w Luksemburgu.
- Nie jest zarejestrowana dla celów VAT w Polsce.
- Nie ma stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.
Spółka jest podmiotem prowadzącym działalność w zakresie udzielania niezabezpieczonych pożyczek osobom fizycznym niewykonującym działalności gospodarczej i osobom fizycznym wykonującym działalność gospodarczą. Spółka jest w związku z udzielanymi pożyczkami uprawniona do otrzymania w szczególności spłat kapitału pożyczki, zapłaty opłat przygotowawczych, opłat miesięcznych i odsetek od pożyczkobiorców (dalej łącznie: Wierzytelności).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right