Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 06.08.2018, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.385.2018.1.MC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.385.2018.1.MC

Prawo do odzyskania podatku VAT od wydatków związanych z inwestycją.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 10 lipca 2018 r. (data wpływu 17 lipca 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu pn.: Budowa obiektu infrastruktury rekreacyjno-turystycznej () jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 lipca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu pn.: Budowa obiektu infrastruktury rekreacyjno-turystycznej ().

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Gmina realizując zadanie określone w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, złożyła wniosek o przyznanie pomocy finansowej na realizację inwestycji pn.: Budowa obiektu infrastruktury rekreacyjno-turystycznej (), w ramach podziałania Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Budowa obiektu infrastruktury rekreacyjno-turystycznej w postaci zadaszonej wiaty turystycznej polega na wykonaniu robót ziemnych, posadowienia konstrukcji drewnianej wiaty turystycznej, zamontowaniu wyposażenia w postaci stołu i ław siedzących, 2 ławek, zamontowaniu 10 stoisk dla rowerów, kosza na śmieci i tablicy informacyjnej. W ramach ww. inwestycji przewidziano posadowienie grilla. Projekt wykorzystuje lokalne zasoby infrastrukturalne i jest skierowany głównie do młodzieży do 34 roku życia. Operacja jest realizowana w miejscowości liczącej poniżej 5 tys. mieszkańców. Projekt nie jest objęty pomocą publiczną w rozumieniu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 i nie będzie generował przychodów (Wnioskodawca nie będzie pobierał opłat za korzystanie z wiaty zarówno w okresie wymagalności trwałości projektu, jak i po jego upływie). Zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług jest Gmina, jako płatnik Gmina posługuje się numerem NIP. Zakres projektu obejmuje jedynie zakup usług związanych wyłącznie z projektem, a mianowicie: wydatki na roboty budowlane fakturowane na Gminę (wystąpi podatek od towarów usług). Wymienione wyżej wydatki nie będą związane z wykonaniem przez Wnioskodawcę czynności opodatkowanych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00