Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 18.07.2018, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.465.2018.1.WL, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.465.2018.1.WL

brak prawa do pełnego lub częściowego odliczenia podatku VAT w odniesieniu do planowanej inwestycji

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 29 maja 2018 r. (data wpływu) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do pełnego lub częściowego odliczenia podatku VAT w odniesieniu do planowanej inwestycji pn. jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 maja 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do pełnego lub częściowego odliczenia podatku VAT w odniesieniu do planowanej inwestycji pn. .

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Gmina jest jednostką samorządu terytorialnego zarejestrowana jako czynny podatnik VAT ze względu na uzyskiwanie przychodów, w szczególności z tytułu sprzedaży wody, odprowadzania ścieków i wynajmu lokali. Jest to źródło przychodów Gminy opodatkowanych podatkiem VAT.

Gmina jako jednostka samorządu terytorialnego planuje złożyć wniosek o przyznanie pomocy ze środków Unii Europejskiej na operacje typu , na operacje typu oraz na operacje typu Ochrona zabytków i budownictwa tradycyjnego w ramach działania objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wniosek będzie dotyczył projektu pn. . Cel w ramach PROW na lata 2014-2020, w który wpisuje się operacja: Wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich.

Jednym z załączników do wniosku będzie interpretacja indywidualna dotycząca podatku od towarów i usług. Gmina jako wnioskodawca chce zaliczyć koszty podatku VAT realizowanej inwestycji do kosztów kwalifikowanych projektu, a tym samym otrzymać do nich dofinansowanie. Musi więc wykazać, iż podatek VAT nie będzie mógł być przez niego odzyskany w całości lub w części zarówno podczas realizowania inwestycji ani po jej zakończeniu. Tylko w takiej sytuacji może zaliczyć podatek VAT poniesiony na realizację inwestycji jako wydatek kwalifikowalny projektu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00