Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 15.06.2018, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.262.2018.1.DS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.262.2018.1.DS
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych odbywających się w ramach prowadzonej działalności gospodarczej
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 23 kwietnia 2018 r. (data wpływu 25 kwietnia 2018 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych odbywających się w ramach prowadzonej działalności gospodarczej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25 kwietnia 2018 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych odbywających się w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Od dnia Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Działalność ta jest zakwalifikowana jako działalność Pogotowia Ratunkowego PKD 89.90B oraz praktyka pielęgniarek i położnych PKD 86.90C. Podatek dochodowy Wnioskodawca rozlicza prowadząc podatkową księgę przychodów i rozchodów. Wnioskodawca nie zatrudnia pracowników. Siedzibą Firmy jest miejsce zamieszkania Wnioskodawcy. Działalność gospodarcza Wnioskodawcy opiera się głównie na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w ramach dyżurów w Prywatnych Centrach Medycznych oraz w zakresie obsady zespołów ratownictwa medycznego. Dyżury te trwają zazwyczaj 12 lub 24 godziny, według wcześniej ustalonego harmonogramu i odbywają się w miejscowościach oddalonych od siedziby Firmy Wnioskodawcy średnio o 17 km, 28 km i 30 km. Podmioty udzielające zamówienia nie zapewniają wyżywienia podczas pełnienia dyżurów przez Wnioskodawcę. W celu wykonywania zleconych dyżurów, Wnioskodawca dojeżdża do miejsc docelowych samochodem osobowym będącym środkiem trwałym w Firmie Wnioskodawcy, wprowadzonym do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right