Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 13.06.2018, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.156.2018.1.KP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.156.2018.1.KP

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych w sytuacji nabycia praw i obowiązków w spółce osobowej w drodze darowizny.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 13 kwietnia 2018 r. (data wpływu 16 kwietnia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych w sytuacji nabycia praw i obowiązków w spółce osobowej w drodze darowizny jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 kwietnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych w sytuacji nabycia praw i obowiązków w spółce osobowej w drodze darowizny.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest osobą fizyczną mającą miejsce zamieszkania w Polsce oraz podlegającą w Polsce obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów (przychodów) bez względu na miejsce położenia źródeł przychodów (nieograniczony obowiązek podatkowy).

W przyszłości Wnioskodawca oraz inna osoba fizyczna (tj. brat Wnioskodawcy, dalej: Osoba Fizyczna), działając jako wspólnicy spółki cywilnej z siedzibą w Polsce (dalej: Spółka Cywilna), w drodze darowizny (dalej: Darowizna) otrzymają ogół praw i obowiązków (dalej: OPiO) w spółce osobowej komandytowej (dalej: Spółka Osobowa, Spółka) od dotychczasowego wspólnika Spółki Osobowej będącego ojcem Wnioskodawcy i komandytariuszem w Spółce Osobowej OPiO zostanie podarowane do majątku objętego Spółką Cywilną, a zatem będzie wchodzić w skład wspólnego majątku Wnioskodawcy oraz Osoby Fizycznej i zostanie objęte współwłasnością łączną Wnioskodawcy oraz Osoby Fizycznej. Wspólnicy Spółki Cywilnej będą uprawnieni do równego (tj. w 50%) udziału w zyskach i stratach Spółki Cywilnej. Umowa Darowizny zostanie zawarta w formie aktu notarialnego. Spółka Osobowa prowadzi działalność gospodarczą oraz prowadzi księgi rachunkowe na podstawie ustawy o rachunkowości.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00