Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 07.06.2018, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.265.2018.1.JŻ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.265.2018.1.JŻ

prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur za Usługi Transakcyjne i Koszty Bieżące

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 18 kwietnia 2018 r. (data wpływu 23 kwietnia 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur za Usługi Transakcyjne i Koszty Bieżące jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 kwietnia 2018 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur za Usługi Transakcyjne i Koszty Bieżące.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:

A. sp. z o.o. (dalej: Wnioskodawca) jest spółką prawa polskiego i polskim rezydentem podatkowym zarejestrowanym dla potrzeb VAT w Polsce (jako podatnik VAT czynny). Wnioskodawca planuje nabycie grupy polskich spółek i innych polskich osób prawnych prowadzących działalność gospodarczą w zakresie usług multimedialnych i telekomunikacyjnych oraz w zakresie projektowania nowoczesnych sieci światłowodowych, ich budowy, utrzymania i eksploatacji. (dalej: Grupa).

Schemat transakcji zakłada, iż przedmiotem sprzedaży będzie 100% udziałów w holenderskiej spółce o nazwie B. (dalej: Holding), która jest aktualnie spółką dominującą dla Grupy.

W dalszej kolejności, w celu uproszczenia struktury właścicielskiej nabywanej Grupy, Wnioskodawca dokona transgranicznego połączenia z Holdingiem, w wyniku którego Holding zostanie przejęty przez Wnioskodawcę (Holding zakończy swój byt prawny, zaś Wnioskodawca zostanie sukcesorem uniwersalnym praw i obowiązków Holdingu).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00