Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 04.06.2018, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.275.2018.1.RR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.275.2018.1.RR
brak obowiązku uiszczenia podatku VAT od sprzedaży w trybie egzekucji sądowej nieruchomości zabudowanej
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 27 kwietnia 2018 r. (data wpływu 9 maja 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku uiszczenia podatku VAT od sprzedaży w trybie egzekucji sądowej nieruchomości zabudowanej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 9 maja 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku uiszczenia podatku VAT od sprzedaży w trybie egzekucji sądowej nieruchomości zabudowanej.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
W toku czynności egzekucyjnych na podstawie art. 923 kodeksu postępowania egzekucyjnego dokonano wszczęcia egzekucji z wieczystego użytkowania nieruchomości, dla której Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego prowadzi księgę wieczystą.
Ustalono następujący stan faktyczny:
- Dłużnik prowadził działalność gospodarczą do 2015 r. Działalność gospodarcza o charakterze sklepu internetowego. Dłużnik samodzielnie, jednoosobowo prowadził działalność w postaci sprzedaży przez internet artykułów sanitarnych związanych z wykonaniem łazienek i kuchni np. umywalki, krany, zlewozmywaki, wanny. Odbywało się to w następujący sposób: w przypadku zainteresowania się potencjalnego klienta towarem zamieszczonym na ofercie dłużnika wysyłał on zamówienie do hurtowni, z którą współpracował. Hurtownia zamówiony towar doręczała dłużnikowi za pomocą kuriera. Po przywiezieniu dłużnik zawoził towar klientowi. Nie był to handel hurtowy, który wymagałby powierzchni magazynowej lub zatrudnienia pracowników. Siedziba firmy dłużnika znajdowała się w A, natomiast nieruchomość będąca przedmiotem licytacji znajduje się w B.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right