Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 16.05.2018, sygn. 0112-KDIL2-3.4012.208.2018.1.AS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-3.4012.208.2018.1.AS

Prawo do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 23 kwietnia 2018 r. (data wpływu 30 kwietnia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 kwietnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Gmina działa w oparciu o ustawę z dnia 8 marca 1990 r. samorządzie gminnym (Dz. U. z 2017 r, poz. 1875, z późn. zm.). Gmina jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: podatku VAT). Gmina wykonuje głównie zadania nałożone na nią odrębnymi przepisami prawa, dla realizacji których została powołana. Większość tych zadań jest realizowana przez Gminę w ramach reżimu publicznoprawnego. Niemniej jednak wybrane czynności Gmina wykonuje na podstawie zawieranych umów cywilnoprawnych i traktuje je jako podlegające regulacjom ustawy o VAT. Centralizacja rozliczeń podatku od towarów i usług w Gminie i jej jednostkach organizacyjnych nastąpiła z dniem 1 stycznia 2017 r.

Gmina realizuje projekt pn. Rewaloryzacja Parku Miejskiego (), który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura Środowisko 2014-2020, Działanie 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego. Projekt ma na celu wykonanie na terenie Parku Miejskiego: siłowni zewnętrznej (urządzenia: wyciskanie siedząc + wyciąg górny, orbitrek pojedynczy, biegacz pojedynczy, twister + wahadło, wioślarz pojedynczy, jeździec pojedynczy, rower pojedynczy, prasa nożna podwójna na słupie, narciarz pojedynczy), miejsc piknikowo-grillowych, trasy nordic walking oraz trasy dla rolkarzy, ścieżki na pomostach nad terenem podmokłym, wybiegu dla psów otoczonego ogrodzeniem, z ośmioma typami urządzeń do treningu psów agility i terenem wolnym do biegania, skwerów wypoczynkowych, schodów terenowych, ławek, koszy na śmieci, stojaków na rowery, tablic informacyjnych, toalety półautomatycznej, oświetlenia parkowego, monitoringu oraz rewaloryzację terenów zielonych (nasadzenia, cięcia pielęgnacyjne, niezbędne wycinki, przeglądy dendrologiczne, wymiana gruntu, uporządkowanie cieku wodnego wyczyszczenie, pogłębienie, odmulenie i profilowanie skarp).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00