Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23.04.2018, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.145.2018.1.ISZ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.145.2018.1.ISZ

W zakresie opodatkowania sprzedaży nieruchomości.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 19 marca 2018 r. (data wpływu 23 marca 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży nieruchomości - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 marca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży nieruchomości.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawczyni w dniu 10 lutego 2004 roku nabyła niezabudowaną nieruchomość, oznaczoną jako działka numer 4083.

Wnioskodawczyni momencie zakupu nie miała określonego celu przeznaczenia dla tej nieruchomości, była to lokata kapitału, ale także brała pod uwagę wzniesienie budynku na cele własnych potrzeb mieszkaniowych i na wynajem, nie prowadziła wtedy takiej działalności gospodarczej. Nieruchomość ta nie była przez Wnioskodawczynię nigdy użytkowana w działalności gospodarczej, nie była wniesiona do działalności gospodarczej, ani nie pobierała ona z niej innego pożytku. Wnioskodawczyni nadal nie użytkuje tej nieruchomości gospodarczo, ani w żaden inny sposób.

Wnioskodawczyni zamierza sprzedać tę niezabudowaną nieruchomość jako część majątku prywatnego. Wnioskodawczyni nie podejmowała zorganizowanych działań, które zwiększałyby atrakcyjność nieruchomości, przykładowo takich jak: podział tego gruntu, uzbrojenie, wydzielenie dróg, czynności marketingowych itp.

Nieruchomość jest gruntem budowlanym położonym w ścisłym centrum miasta, więc bez wykonywania czynności marketingowych Wnioskodawczyni otrzymuje co jakiś czas propozycje zbycia tej działki, jednak dopiero teraz podjęła ona decyzję, że dokona sprzedaży, żeby uzyskać środki na bieżące i przyszłe wydatki. Nieruchomość ta jest terenem przeznaczonym pod zabudowę usługowo-mieszkaniową, co wynika z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Wszelkie działania inwestycyjne dotyczące architektury na terenie tej nieruchomości należy uzgadniać z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00