Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23.04.2018, sygn. 0115-KDIT3.4011.173.2018.1.DP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.173.2018.1.DP

Skutki podatkowe zbycia nieruchomości wycofanej z działalności gospodarczej.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 9 marca 2018 r. (data wpływu 20 marca 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zbycia nieruchomości wycofanej z działalności gospodarczej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 marca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zbycia nieruchomości wycofanej z działalności gospodarczej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłego.

Wnioskodawca prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą w formie spółki jawnej. Wspólnikami spółki, która istnieje od 1991 r. jest Wnioskodawca wraz z bratem. Spółka zajmuje się przede wszystkim handlem paliwami.

W 2008 r. Spółka nabyła grunt położony w ... przy ul. L. Grunt ten został nabyty od kilku współwłaścicieli jednocześnie (jednym aktem notarialnym), bez podatku VAT. Jest to grunt rolno - budowlany, natomiast w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego oznaczony jest, jako pod zabudowę komercyjną.

Wspólnicy Spółki (Wnioskodawca wraz z bratem) w 2014 r. postanowili przekazać rzeczony grunt z majątku Spółki do majątku prywatnego każdy otrzymał po 50% własności gruntu. Czynność tę poprzedziła uchwała wspólników podjęta w formie aktu notarialnego. Z uwagi na przedmiot czynności (nieruchomość) i konieczność dokonania zmian wpisów w księdze wieczystej, sama czynność przekazania nieruchomości z majątku Spółki do majątku odrębnego wspólników także została dokonana w formie aktu notarialnego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00