Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 18.04.2018, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.181.2018.1.ASZ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.181.2018.1.ASZ

brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 6 marca 2018 r. (data wpływu 13 marca 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 marca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. .

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Gmina T., zwana dalej Wnioskodawcą, jest zarejestrowana jako czynny podatnik podatku VAT. Jest także osobą prawną jednostką samorządu terytorialnego.

Wnioskodawca realizuje projekt pt. , zwany dalej Projektem, w ramach instrumentu wdrażanego przez Komisję Europejską tzw. Programu LIFE. Projekt jest realizowany przez Wnioskodawcę w partnerstwie z partnerami, w przeważającej większości gminami z województwa. Dotyczy przyspieszenia wdrażania Programu ochrony powietrza dla województwa i trwa od 2015 r. do 2023 r. Jego zasięg jest międzynarodowy.

Urząd Marszałkowski Województwa jest beneficjentem koordynującym projekt. W projekcie uczestniczy 55 gmin i 60 tzw. ekodoradców. Głównym działaniem ekodoradców są działania edukacyjne. W ramach projektu podejmowane są działania na rzecz poprawy jakości powietrza w M., stanowiące element implementacji Programu ochrony jakości powietrza (zwanego dalej Programem), przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa nr xxx. Realizacja projektu polega na podejmowaniu działań mających na celu poprawę świadomości wśród mieszkańców gmin uczestniczących w projekcie o potrzebie ochrony powietrza, szkodliwości oddychania zanieczyszczonym powietrzem oraz możliwości pozyskania dofinansowania do wymiany kotłów grzewczych. Odbywa się to przez realizację prelekcji, działań informacyjno-promocyjnych, konkursów, spotkań informacyjnych i innych wydarzeń dla mieszkańców Gminy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00