Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 18.04.2018, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.163.2018.1.KBR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.163.2018.1.KBR
opodatkowania podatkiem VAT transakcji zbycia nieruchomości w drodze licytacji komorniczej - podatnik
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 marca 2018 r. (data wpływu 20 marca 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT transakcji zbycia nieruchomości w drodze licytacji komorniczej:
- w części stanowiącej majątek osobisty Dłużników jest prawidłowe,
- w części odnoszącej się do lokalu użyczanego Spółce z przeznaczeniem na jej siedzibę jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20 marca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT transakcji zbycia nieruchomości w drodze licytacji komorniczej.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym prowadzonej przeciwko Dłużnikom dokonał zajęcia wieczystego użytkowania nieruchomości dłużników dla której Sąd Rejonowy prowadzi księgę wieczystą.
Przedmiotowa nieruchomość stanowi działkę ewidencyjną o powierzchni 125 m2. Na nieruchomości posadowiony jest budynek mieszkalny jednorodzinny - segment w zabudowie szeregowej z garażem. Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego, uchwała Rady Gminy wyceniana nieruchomość położona jest na terenach oznaczonej symbolem MNU - tereny zabudowy mieszkalnej jednorodzinnej i usług.
Zgodnie z aktem notarialnym "umowa użytkowania wieczystego", naczelnik Gminy w imieniu Skarbu Państwa oddał działkę o powierzchni 125 m w użytkowanie wieczyste na okres 99 lat, tj. do 6 lutego 2088 roku, zgodnie z § 5 umowy Plan zagospodarowania terenu jako sposób korzystania z działki przewiduje zabudowę jej pawilonem rzemieślniczym. W akcie notarialnym sposób zagospodarowania ww. nieruchomości opisany został jako pawilon rzemieślniczy z częścią mieszkalną stanowiący segment w zabudowie szeregowej, piętrowy, murowany, wymagający wykończenia.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right