Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 04.04.2018, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.86.2018.1.RS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.86.2018.1.RS

W zakresie braku powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłat kwot pieniężnych w celu zabezpieczenia przyszłych należności z tytułu niedookreślonych dostaw towarów.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 6 lutego 2018 r. (data wpływu 13 lutego 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłat kwot pieniężnych w celu zabezpieczenia przyszłych należności z tytułu niedookreślonych dostaw towarów - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 lutego 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłat kwot pieniężnych w celu zabezpieczenia przyszłych należności z tytułu niedookreślonych dostaw towarów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest czynnym, zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług. Prowadzi działalność gospodarczą, głównym przedmiotem tej działalności jest sprzedaż hurtowa paliw płynnych. Klientami Wnioskodawcy są zarówno przedsiębiorcy zajmujący się transportem samochodowym, jak i przedsiębiorcy prowadzący własne, lokalne stacje paliw płynnych. Klienci kupują od Wnioskodawcy przede wszystkim olej napędowy, zdarza się jednak, że nabywają również inne towary na potrzeby samochodów ciężarowych: benzynę, oleje silnikowe, żarówki itp.

Niektórzy Klienci dokonują w każdym tygodniu co najmniej kilku zakupów paliw. Ze względu na codzienne aktualizacje cenników przez dostawców paliw, ceny poszczególnych paliw w ofercie Wnioskodawcy codziennie się zmieniają. Wnioskodawca fakturuje sprzedaż w oparciu o faktyczną ilość paliwa danego rodzaju wydanego Klientowi (w litrach), ustalaną w trakcie nalewu przy pomocy urządzenia pomiarowego. Dokładna ilość paliwa, która zostanie Klientowi wydana w ramach danej transakcji, nie jest możliwa do przewidzenia (między innymi z uwagi na zmienną objętość paliwa w zależności od temperatury tego towaru).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00